Beth Gibbons wypuściła pierwszy singiel z nowej płyty – „Floating on a Moment”


07 lutego 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Floating on a Moment zapowiada solowy album wokalistki Portishead, Lives Outgrown, który Beth Gibbons wyda 17 maja.

Beth Gibbons nadchodzi

O nadchodzącej, tak naprawdę pierwszej w karierze solowej płycie Beth Gibbons, pisaliśmy kilka dni temu, tłumacząc także treść listu, który napisała do swoich fanów. Ci zacierają ręce – brytyjska artystka jest uwielbiana zarówno przez miłośników elektroniki, trip-hopu, jak i muzyki alternatywnej. W 1991 r. dołączyła do bristolskiej trip-hopowej formacji Portishead, z którą wydała w sumie trzy studyjne płyty (Dummy – 1994, Portishead – 1997 i Third – 2008), a także album koncertowy Roseland NYC Live w 1998 r.

Polski akcent

Beth Gibbons ma także na koncie Out of Season, album wydany w 2002 r. w duecie z Rustin Manem, basistą Talk Talk. Po trzecim, wyczekiwanym mocno przez fanów albumie Portishead, wokalistka była nieaktywna muzycznie. Przerwało to dopiero pojawienie się albumu z mocnymi polskimi wątkami. Chodzi o płytę Henryk Górecki: Symphony No. 3 (Symphony Of Sorrowful Songs) powstałą we współpracy Beth Gibbons, NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia), a także kompozytora i dyrygenta Krzysztofa Pendereckiego.

Przepiękny pierwszy singiel

Teraz jednak czas na solowe wydawnictwo – Lives Outgrown. Znamy już datę premiery: to 17 maja 2024 r. Pierwszy singiel Floating On A Moment już jest (powyżej). Trzeba przyznać, że przepiękny – towarzyszy mu kalejdoskopowy klip wyreżyserowany przez Tony’ego Ouslera. Beth Gibbons ogłosiła też trasę w Wielkiej Brytanii i Europie – niestety, ominie ona Polskę. Najbliżej nas artystka zagra w Berlinie. Jest też tracklista płyty:

Beth Gibbons – Lives Outgrown:

01 Tell Me Who You Are Today
02 Floating on a Moment
03 Burden of Life
04 Lost Changes
05 Rewind
06 Reaching Out
07 Oceans
08 For Sale
09 Beyond the Sun
10 Whispering Love

Beth Gibbons

Floating on a Moment zapowiada solowy album wokalistki Portishead, Lives Outgrown, który Beth Gibbons wyda 17 maja. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Beth Gibbons nadchodzi O […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →