Barbara Wrońska w utworze Stanisława Moniuszki


06 września 2019

Podziel się newsem:

Rok 2019 został ustanowiony rokiem Stanisława Moniuszki. Z tej okazji Barbara Wrońska postanowiła wziąć na warsztat jego utwór Złota Rybka i dodała mu lekkości, uroku i nowego znaczenia. Posłuchajcie.

Reklama

Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Współtworzyła zespoły: Pustki oraz Ballady i Romanse. W ubiegłym roku ukazał się jej debiutancki solowy album – Dom z Ognia.

Barbara Wrońska – Rybka

Artystka na przyszły rok zapowiada kolejne wydawnictwo, a już teraz prezentuje swoją interpretację utworu Stanisława Moniuszki. Do współpracy przy tworzeniu nowej wersji Rybki, Barbara zaprosiła Natalię i Paulinę Przybysz. Natomiast za rysunki do teledysku odpowiedzialna jest Pola Dwurnik.

Barbara Wrońska - Rybka

Z ogromną radością i przejęciem przedstawiam Wam piosenkę pt. „Rybka”. „Rybka” to moja szalona interpretacja pieśni Stanisława Moniuszki, który też, jak na tamte czasy, był szalony! W teledysku wraz ze Stanisławem cieszymy się ze wspólnego muzykowania, a wtórują nam dwie wyjątkowe „rybki”: Paulina Przybysz i Natalia Przybysz. To jest dla mnie ważne, gdyż razem z dziewczynami wykonywałyśmy pieśni Stanisława Moniuszki za dzieciaka na szkolnych akademiach – śmiechu było co nie miara! Tym bardziej się cieszę, że mam szansę pokazania jak ja rozumiem twórczość Stanisława Moniuszki. Piosenka opowiada o strachu przed silnym uczuciem, ale też o strachu przed niepokojącym upałem. Rybki wolą zimno – i tam im dobrze, niech tak zostanie.

Zobaczcie jak wyszło:

Barbara Wrońska – koncerty

Sprawdźcie, gdzie w najbliższym czasie będzie można zobaczyć Barbarę Wrońską na żywo:

07.09. – Kamp! Hot Dance Party – bilety dostępne na Biletomat.pl
07.11. – Warszawa, Spatif
09.11. – FJF Fisz Emade Tworzywo, Barbara Wrońska – bilety dostępne na Biletomat.pl

Artystka pojawi się także na koncertach w ramach trasy Cohen i Kobiety.

Rok 2019 został ustanowiony rokiem Stanisława Moniuszki. Z tej okazji Barbara Wrońska postanowiła wziąć na warsztat jego utwór Złota Rybka i dodała mu lekkości, uroku i nowego znaczenia. Posłuchajcie. Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Współtworzyła zespoły: Pustki oraz Ballady i Romanse. W ubiegłym roku ukazał się jej debiutancki solowy album – Dom […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Barbara Wrońska i Fisz Emade Tworzywo na Freedom Jazz Festiwal 2019

Biletomat.pl
od 49 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.