kadr z filmu „Zostaw świat za sobą” (fot. Netflix)

Barack Obama podzielił się listą swoich ulubionych filmów 2023 roku


29 grudnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Jak co roku były prezydent USA publikuje swoje podsumowania związane z kulturą. I jak co roku budzą one wielkie zainteresowanie.

Człowiek z niezłym gustem

Skąd takie zamieszanie wokół topek Obamy? Nie ma co ukrywać, ma on całkiem niezły gust. Pokazuje to co roku przy różnych okazjach – ostatnio w lipcu, kiedy opublikował letnią playlistę. Znalazła się tam „mieszanka starego i nowego”, m.in. Ice Spice i Nicki Minaj w Princess Diana, Snooze SZY, rapowe klasyki 2Paca i Nasa, trochę rockowych szlagierów, ale i bardziej alternatywne brzmienia, np. utwory grupy boygenius (co ciekawe, jedna z członkiń trio wyraziła mocną opinię na temat pojawienia się na letniej playliście).

Ulubione filmy 2023 r. Baracka Obamy

Czy Barack Obama podsumuje swój muzyczny rok? Na pewno. Póki co dostaliśmy jednak od niego topkę ulubionych filmów 2023 r. Na podium są trzy filmy, które znajdziecie bez trudu na Netfliksie: zaangażowany biograficzny Rustin, budzący skrajne opinie nowy film Sama Esmaila Zostaw świat za sobą oraz dokumentalny Jon Batiste: Amerykańska symfonia, opowiadający o trudnym momencie w życiu znanego amerykańskiego artysty.

Pozostałe filmy i mały update

Inne ulubione filmy Baracka Obamy to: Przesilenie zimowe Alexandra Payne’a (obejrzycie w kinach), BlackBerry (dostępny w serwisach VOD), tegoroczny hit Oppenheimer, American Fiction (data polskiej premiery nieznana), Anatomia upadku (w kinach od 23 lutego), Monster (nowy film Hirokazu Kore-edy, data polskiej premiery nieznana, ale pokazywany był na Nowych Horyzontach), Poprzednie życie (wciąż w kinach), Air (znajdziecie na Prime Video), Polite Society (data polskiej premiery nieznana) oraz A Thousand and One (w serwisach VOD). Po publikacji listy Obama dołączył mały update – obejrzał nową wersję Koloru purpury (w marcu w polskich kinach) i postanowił dołączyć go do listy.

Niedawno były prezydent USA opublikował też listę ulubionych tegorocznych książek. Podrzucamy całą listę opublikowaną w serwisie X:

Myślicie, że warto zaufać gustowi Obamy i nadrobić zaległości idąc tropem jego wyborów?

Jak co roku były prezydent USA publikuje swoje podsumowania związane z kulturą. I jak co roku budzą one wielkie zainteresowanie. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Człowiek […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →