Posłuchaj drugiego singla z pośmiertnego albumu Avicii’ego

Obserwuj nas na instagramie:

Premiera płyty, która ma być hołdem dla zmarłego w zeszłym roku artysty, zaplanowana jest na 6 czerwca. Właśnie pojawił się drugi singiel zapowiadający album Tim.

Tim Bergling, znany jako Avicii zmarł 20 kwietnia 2018 roku w stolicy Omanu – Maskacie. Od tego czasu dużo mówiło się o tym, że artysta stworzył przed śmiercią materiał na nową płytę. Spekulacje okazały się prawdziwe i w zeszłym miesiącu poznaliśmy datę premiery wydawnictwa i pierwszy singiel – SOS.

Płyta zatytułowana Tim ukaże się 6 czerwca i zawierać będzie utwory, które powstały na podstawie notatek, które pozostawił po sobie szwedzki DJ. Zostały one dokończone przez przyjaciół i współpracowników artysty. Cały dochód ze sprzedaży krążka będzie przekazany na rzecz Fundacji Tima Berglinga, o której pisaliśmy tutaj.

W sieci pojawił się właśnie drugi singiel zapowiadający album Tim. Autorami i producentami kawałka Tough Love oprócz Tim Berglinga są Vincent Pontare i Salem Al Fakir (Vargas & Lagola). Obaj byli wieloletnimi współpracownikami Avicii’ego, stworzyli z nim m. in. Silhouettes, Hey Brother i Without You.

W notkach do Tough Love można było przeczytać:

To musi być duet. Najlepiej, gdyby była to para z prawdziwego życia. Albo tacy twórcy, którzy pracowali tak często, że wszyscy uważają ich za parę!

Kiedy Tim zmarł, singiel był gotowy w 80%. Aby spełnić wolę artysty, Pontare zaprosił do kawałka swoją żonę, szwedzką wokalistkę Agnes. Zobacz kulisy powstawania utworu:

Źródło: materiały prasowe

Premiera płyty, która ma być hołdem dla zmarłego w zeszłym roku artysty, zaplanowana jest na 6 czerwca. Właśnie pojawił się drugi singiel zapowiadający album Tim. Tim Bergling, znany jako Avicii zmarł 20 kwietnia 2018 roku w stolicy Omanu – Maskacie. Od tego czasu dużo mówiło się o tym, że artysta stworzył przed śmiercią materiał na […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →