AURORA zapowiada trzeci album. Posłuchaj najnowszego singla

Obserwuj nas na instagramie:

AURORA zaprezentowała nowy singiel – The River, który jest zapowiedzią trzeciego albumu artystki. A Different Kind of Human ukaże się 7 czerwca.

The River będzie utworem otwierającym całą płytę. AURORA łączy wielkie popowe melodie z konceptualną elektroniką. Jej inspiracje są bardzo szerokie i różnorodne – od Mastodon do Enyi.

Poziom głębi oraz skomplikowania kolejnych utworów artystki jak zwykle zachwyca. Mroczne, inteligentne teksty idealnie kontrastują z delikatnym wokalem, który w wielu momentach brzmi bardziej jak instrument, a nie głos. Sama AURORA tak wypowiada się o utworze:

To dość wesoła piosenka. Minęło trochę czasu odkąd napisałam coś radosnego, więc to miłe uczucie. Choć muszę przyznać, że inspiracją był temat, który nie przyprawia o szczęście. Spojrzałam na statystyki samobójstw ze świata i uderzyło mnie, że 73% z nich popełniają mężczyźni. Zaczęłam się zastanawiać, jaka jest tego przyczyna. Potem wszystko stało się oczywiste: na pewno olbrzymi wpływ ma fakt, że mężczyźni boją się mówić otwarcie o emocjach i pokazywać, że jest im źle, bo to zawsze jest utożsamiane ze słabością. W moim świecie jest jednak zupełnie odwrotnie. Dlatego „The River” ma smutne inspiracje, ale wyszła z tego pozytywna piosenka. Płacz może mieć bowiem zbawienne, oczyszczające działanie.

A Different Kind of Human to trzeci album w dorobku AURORY i zarazem najbardziej eksperymentalny z dotychczasowych dokonań artystki. 23-letnia Norweżka skupia się na temacie kryzysu ekologicznego oraz zgubnych konsekwencji indywidualizmu w społeczeństwach. Nadchodząca płyta to kolejne potwierdzenie, że AURORA to artystka, z którą należy się liczyć. Wydawnictwo promują single Animal, The Seed i The River.

Źródło: materiały prasowe

AURORA zaprezentowała nowy singiel – The River, który jest zapowiedzią trzeciego albumu artystki. A Different Kind of Human ukaże się 7 czerwca. The River będzie utworem otwierającym całą płytę. AURORA łączy wielkie popowe melodie z konceptualną elektroniką. Jej inspiracje są bardzo szerokie i różnorodne – od Mastodon do Enyi. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →