Farben Lehre

Farben Lehre

Farben Lehre – polski zespół punkrockowy, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa w Płocku.

Pierwszy koncert grupy miał miejsce w Płocku, 13 października 1986 roku, w auli Liceum im. Wł. Jagiełły (W. Wojda i M. Knap byli jego absolwentami). W 1990 zostali jednymi z laureatów Festiwalu w Jarocinie. Ich pierwsza płyta, Bez pokory, została wydana w 1991 roku. Dotychczas ukazało się 14 studyjnych albumów, cztery albumy DVD, płyta koncertowa, płyta akustyczna, nagrania archiwalne zebrane pod szyldem Garażówka oraz liczne kompilacje. Od wielu lat płoccy muzycy grają trasy koncertowe w całym kraju (około 100 rocznie). Od 2004 roku Wojciech Wojda jest organizatorem, a Farben Lehre głównym wykonawcą dużej klubowej trasy Punky Reggae Live.

Z okazji 35-lecia istnienia w marcu 2021 zespół zapowiedział wydanie płyty „Pieśni XX wieku”, zawierającej nowe wykonania utworów z pierwszych czterech płyt, a także dwa covery. Promował ją utwór „Przemiany”, pierwotnie nagrany w 1989. W wersji deluxe została ona uzupełniona o DVD „Akustycznie”. Kolejne dwa jubileuszowe wydawnictwa to LP “Akustycznie” (nagrania studyjne) oraz split z zespołem Sexbomba, który – co ciekawe – również w 2021 roku obchodzi swoje 35 urodziny, wydany również jako płyta winylowa.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →