Camila Cabello

Camila Cabello

Camila Cabello – amerykańska piosenkarka i autorka tekstów pochodzenia kubańskiego i meksykańskiego.

Zyskała rozpoznawalność w lipcu 2012 jako jedna z wokalistek girlsbandu Fifth Harmony utworzonego podczas drugiej edycji amerykańskiej wersji programu The X Factor. Podpisały kontrakt z wytwórniami Syco Music oraz Epic Records, które wydały ich dwa albumy studyjne. Od 2016 artystka solowa, która początkowo śpiewała gościnnie w singlach innych wykonawców, takich jak „Bad Things” Machine Guna Kelly’ego, który uplasował się w pierwszej piątce listy Billboard Hot 100. Wydała jeden solowy album studyjny pt. Camila (2018), z którym osiągnęła sukces komercyjny, m.in. docierając z nim do pierwszego miejsca listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych. Płytę promowała singlem „Havana” z gościnnym udziałem Younga Thuga, który stał się światowym hitem, docierając na szczyt list przebojów, takich jak np. UK Singles Chart, Irish Singles Chart, Scottish Singles Chart, OLiS, ARIA Charts czy Hot 100.

Laureatka statuetek muzycznych, takich jak Billboard Music Awards, American Music Awards, MTV Video Music Awards, MTV Europe Music Awards czy Teen Choice Awards.

Jest głównie wokalistką pop i R&B, z wpływem muzyki latynoskiej. Do swojego debiutanckiego albumu dołączyła gatunki, takie jak reggaeton, dancehall czy hip-hop.

Jej największymi inspiracjami muzycznymi w muzyce latynoamerykańskiej są Alejandro Fernández i Celia Cruz. Podczas produkcji albumu Camilla inspirowała się też również artystami, takimi jak Calle 13 czy J Balvin. Innymi jej inspiracjami muzycznymi są Michael Jackson, Shakira i Rihanna, natomiast dla pisania tekstów – Ed Sheeran i Taylor Swift.

Wokalistka przyznała, że cierpi na lęk oraz zaburzenia psychiczne.

Mieszka w willi w stylu śródziemnomorskim w Hollywood Hills w Los Angeles (stan Kalifornia).

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →