Architekci z Chicago chcą zakryć logo Trump Tower świniami z okładki Pink Floyd


06 grudnia 2016

Podziel się newsem:

Instalacja w formie czterech balonów w kształcie świń ma zapewnić „wizualną ulgę”.

Reklama

Wielu Amerykanów pewnie myślało, że prędzej zobaczy latające świnie, niż Donalda Trumpa jako prezydenta, ale jak informuje portal Consequence of Sound, pewne biuro architektoniczne z Chicago postanowiło zrealizować tę ideę dosłownie.

Firma New World Design Ltd. proponuje, by wieżę Trump Tower w Chicago zakryć czterema wielkimi, dmuchanymi świniami. Miałoby to przynieść ulgę mieszkańcom Chicago, zmęczonym patrzeniem na nazwisko Trumpa dosłownie wszędzie.

east-view_final

south-view_final

W całym tym pomyśle interesujący jest jeszcze design balonów, który zainspirowany jest okładką klasycznego albumu Animals Pink Floyd z 1977 roku. Okładka, zaprojektowana przez Storma Thorgersona i Aubreya Powella z Hipgnosis, była z kolei częściowo inspirowana Folwarkiem zwierzęcym George’a Orwella. Świnia unosi się na niej nad elektrownią Battersea w Londynie.

Studio architektoniczne wykorzystało ten sam symbol krytyki kapitalistycznej chciwości, choć architekci zachęcają też do własnych interpretacji.

pink-floyd-animals

źródło: Consequence of Sound

Sprawdź także:
Emigrujący celebryci i #Kanye2020. Co Trump oznacza dla popkultury?

Instalacja w formie czterech balonów w kształcie świń ma zapewnić „wizualną ulgę”. Wielu Amerykanów pewnie myślało, że prędzej zobaczy latające świnie, niż Donalda Trumpa jako prezydenta, ale jak informuje portal Consequence of Sound, pewne biuro architektoniczne z Chicago postanowiło zrealizować tę ideę dosłownie. Firma New World Design Ltd. proponuje, by wieżę Trump Tower w Chicago […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku: