Architekci z Chicago chcą zakryć logo Trump Tower świniami z okładki Pink Floyd


06 grudnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Instalacja w formie czterech balonów w kształcie świń ma zapewnić “wizualną ulgę”.

Wielu Amerykanów pewnie myślało, że prędzej zobaczy latające świnie, niż Donalda Trumpa jako prezydenta, ale jak informuje portal Consequence of Sound, pewne biuro architektoniczne z Chicago postanowiło zrealizować tę ideę dosłownie.

Firma New World Design Ltd. proponuje, by wieżę Trump Tower w Chicago zakryć czterema wielkimi, dmuchanymi świniami. Miałoby to przynieść ulgę mieszkańcom Chicago, zmęczonym patrzeniem na nazwisko Trumpa dosłownie wszędzie.

east-view_final

south-view_final

W całym tym pomyśle interesujący jest jeszcze design balonów, który zainspirowany jest okładką klasycznego albumu Animals Pink Floyd z 1977 roku. Okładka, zaprojektowana przez Storma Thorgersona i Aubreya Powella z Hipgnosis, była z kolei częściowo inspirowana Folwarkiem zwierzęcym George’a Orwella. Świnia unosi się na niej nad elektrownią Battersea w Londynie.

Studio architektoniczne wykorzystało ten sam symbol krytyki kapitalistycznej chciwości, choć architekci zachęcają też do własnych interpretacji.

pink-floyd-animals

źródło: Consequence of Sound

Sprawdź także:
Emigrujący celebryci i #Kanye2020. Co Trump oznacza dla popkultury?

Instalacja w formie czterech balonów w kształcie świń ma zapewnić “wizualną ulgę”. Wielu Amerykanów pewnie myślało, że prędzej zobaczy latające świnie, niż Donalda Trumpa jako prezydenta, ale jak informuje portal Consequence of Sound, pewne biuro architektoniczne z Chicago postanowiło zrealizować tę ideę dosłownie. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →