fot. kadr z teledysku „As It Was"

Apple Music przedstawia najpopularniejsze piosenki 2022 roku


01 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Rok powoli dobiega końca. Z tej okazji serwis Apple Music wskazał najpopularniejsze piosenki minionych 365 dni. Kto stanął na szczycie podium?

Żegnamy 2022 rok

Apple Music podzielił się ze swoimi słuchaczami listą najczęściej słuchanych utworów na całym świecie w 2022 roku. Komu udało wspiąć się na szczyt podium? Które piosenki leciały na naszych słuchawkach najczęściej? Zobaczcie sami!

Przeczytaj także: Drake pobił historyczny rekord Apple Music w zaledwie godzinę od wydania nowego albumu

Adele niczym grecka bogini w teledysku do piosenki „I Drink Wine”
fot. materiały prasowe

Najczęściej odtwarzanym utworem okazała się propozycja Stay, która została wydana przez Justina Biebera i The Kid LAROI w 2021 roku. Piosenkę zaprezentowano słuchaczom jako singiel z mixtape’u Fck Love 3: Over You.

Drugą lokatę zajął Brytyjczyk Harry Styles, który razem z As It Was, swoim singlem przewodnim z najnowszego albumu Harry’s House, wyprzedził utwór WAIT FOR U z udziałem Drake’a i Temsa. Czwarte miejsce przypadło propozycji Super Gremlin Kodaka Blacka, a piąte – piosence Easy On Me Adele.

Inne utwory, które znalazły się na liście, to między innymi: Heat Waves Glass Animals, Cold Heart Eltona Johna i Dua Lipy, Me Porto Bonito Bad Bunny’ego i Chencho Corleone, Bad Habits Eda Sheerana, Blinding Lights The Weeknda oraz acbdefu GAYLE. Ciekawym zjawiskiem jest również coś, co mieliśmy okazję zaobserwować już w tamtym roku: połowa utworów z pierwszej dziesiątki nie została wydana w 2022 roku. Jeśli zaś chodzi o gatunki, to po raz kolejny na podium znalazł się hip-hop, który na liście 100 najlepszych utworów umiejscowił aż 32 propozycje. 23 przyporządkowano do popu, a 11 do R&B/soul. Pełną listę wybranych utworów możecie zobaczyć TUTAJ.

Rok powoli dobiega końca. Z tej okazji serwis Apple Music wskazał najpopularniejsze piosenki minionych 365 dni. Kto stanął na szczycie podium? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Żegnamy 2022 rok […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →