André 3000 wypuszcza solowy album. Zamiast rapu będzie… flet


15 listopada 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Pochodzący z Atlanty wokalista, raper i producent nie wydał płyty od 2006 roku. Wtedy właśnie ukazał się Idlewid – szósty i ostatni album duetu Outkast, który André 3000 tworzył z Big Boiem.

New Blue Sun już w piątek

Solowa i zarazem debiutancka płyta André 3000 nosząca tytuł New Blue Sun ma ukazać się jeszcze w tym tygodniu – 17 listopada. Liczący 87 minut materiał na pewno zaskoczy słuchaczy – wiemy to z wywiadu, którego André Lauren Benjamin (bo tak brzmi pełne imię artysty) udzielił „NPR”. Można przeczytać tam m.in., że zamiast bitów, rapowania czy śpiewu usłyszymy raczej muzykę instrumentalną, wykonywaną przez André na różnego rodzaju fletach – basowym, harmonicznym, bambusowym, a także na elektronicznych instrumentach dętych. Artysta od lat doskonali się jako flecista i wreszcie ukaże swoje umiejętności światu.

To nie tak, że nie próbuję (rapowania – przyp.red.), czy że nie mam mnóstwa rozpoczętych projektów. Mam piosenki, ale nie ma niczego rapowego, czym naprawdę chciałbym się podzielić. To właśnie jest tu najważniejsze – naprawdę cieszę się, że mogę podzielić się tym. New Blue Sun to coś, co naprawdę chcę, żeby ludzie usłyszeli.

– powiedział André o eksplorowaniu nowych muzycznych gatunków

Instrumentalne improwizacje

Album New Blue Sun narodził się podobno jako wynik improwizacji André ze słynnym perkusistą Carlosem Niño. Potem do projektu dołączyli klawiszowiec Surya Botofasina oraz gitarzysta Nate Mercereau. Jak będzie brzmiał nowy projekt? Tego dowiemy się zapewne dopiero w piątek. Póki co można zapoznać się z bardzo ciekawą tracklistą.

Są na niej utwory o tytułach: I Swear, I Really Wanted to Make a “Rap” Album but This Is Literally the Way the Wind Blew Me This Time (tłum. Przysięgam, naprawdę chciałem zrobić rapowy album, ale tym razem dosłownie dmuchnął we mnie wiatr), Ninety Three ’Til Infinity And Beyoncé (tłum. Dziewięćdziesiąt trzy do nieskończoności i Beyoncé) czy That Night in Hawaii When I Turned Into a Panther and Started Making These Low Register Purring Tones That I Couldn’t Control … Sh¥t Was Wild (tłum. Ta noc na Hawajach, kiedy zmieniłem się w panterę i zacząłem wydawać z siebie mruczące odgłosy w niskich rejestrach, których nie potrafiłem kontrolować. To było niezłe gówno). Ostatnia wymieniona przez nas piosenka, jak wynika ze wspomnianego wcześniej wywiadu (który polecamy), opisuje trip André 3000 po ayahuasce.

Pełna tracklista New Blue Sun:

1. I Swear, I Really Wanted to Make a “Rap” Album but This Is Literally the Way the Wind Blew Me This Time
2. The Slang Word P(*)ssy Rolls Off the Tongue With Far Better Ease Than the Proper Word Vagina . Do You Agree?
3. That Night in Hawaii When I Turned Into a Panther and Started Making These Low Register Purring Tones That I Couldn’t Control … Sh¥t Was Wild
4. BuyPoloDisorder’s Daughter Wears a 3000® Button Down Embroidered
5. Ninety Three ’Til Infinity And Beyoncé
6. Ghandi, Dalai Lama, Your Lord & Savior J.C. / Bundy, Jeffrey Dahmer, and John Wayne Gacy
7. Ants to You, Gods to Who ?
8. Dreams Once Buried Beneath the Dungeon Floor Slowly Sprout Into Undying Gardens

Pochodzący z Atlanty wokalista, raper i producent nie wydał płyty od 2006 roku. Wtedy właśnie ukazał się Idlewid – szósty i ostatni album duetu Outkast, który André 3000 tworzył z Big Boiem. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →