Duet OutKast celebruje 25-lecie wydania albumu “ATLiens”


27 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Album ATLiens, czyli druga płyta OutKast, jednego z najoryginalniejszych rapowych duetów, ukazał się dokładnie 25 lat temu! Z okazji okrągłej rocznicy premiery płyty, André 3000 & Big Boi przygotowali dla fanów niespodziankę w postaci nowego teledysku oraz… gry video!

ATLiens, czyli ponadczasowe dzieło duetu André 3000 & Big Boi

ATLiens, drugi album OutKast, nakładem wytwórni LaFace, ukazał sie dokładnie 27 sierpnia 1996 roku. Wydawnictwo okazało się być jeszcze doskonalsze niż wydane dwa lata wcześniej, debiutanckie Southernplayalisticadillacmuzik duetu André 3000 & Big Boi. Płyta ATLiens w dniu premiery zadebiutowała na 2. miejscu listy Billboard, sprzedając się w ilości ponad 350 000 tysięcy kopii w czasie zaledwie dwóch tygodni. OutKast swoim wydawnictwem oczarował zarówno słuchaczy i krytyków. Wielu recenzentów praktycznie zaraz po wypuszczeniu ATLiens okrzyknęło album dwóch młodych i uzdolnionych raperów z Atlanty arcydziełem. Już w 1998 roku druga płyta OutKast znalazła się  na liście 100. najlepszych albumów według The Source. Natomiast w roku 2013 z kolei magazyn Complex uplasował ATLiens na 5. miejscu podsumowania The 50 Greatest Sophomore Albums in Hip-Hop History. Wyróżnień oraz wysokich miejsc w przeróżnych muzycznych podsumowaniach i rankingach jest w przypadku ATLiens oczywiście o wiele więcej.

OutKast – ATLiens

Nowy, animowany teledysk powstał do utworu Two Dope Boyz (In A Cadillac)

Sukces sprzedażowy drugiego albumu OutKast napędzały rewelacyjne single. Pierwszym zwiastunem ATLiens był utwór Elevators (Me & You). Następnie André 3000 & Big Boi zaprezentowali tytułowe ATLiens, po którym z kolei wypuszczono równie przebojowe Jazzy Belle. Ćwierć wieku poźniej natomiast, w przededniu 25. rocznicy wydania ponadczasowego działa OutKast, w sieci pojawił się kolejny teledysk z tym albumem związany. Tym razem animowany i obrazujący numer Two Dope Boyz (In A Cadillac). Utwór ten, chociaż wcześniej nie zaprezentowany w singlowej formie, również okazał się być wielkim hitem André 3000 i Big Boi’a. Cieszy zatem bardzo fakt, że po tylu latach Two Dope Boyz (In A Cadillac) doczekało się klipu.

OutKast – Two Dope Boyz (In a Cadillac)

Nowy klip to nie jedyna niespodzianka od OutKast

Oprócz animowanego klipu do Two Dope Boyz (In a Cadillac) duet André 3000 & Big Boi przygotował dla jeszcze jedną niespodziankę. A ta, dla fanów raperów wywodzących się z Dungeon Family, stanowić będzie nie lada gratkę. Przy współpracy z londyńską agencją cyfrową F That powstała bowiem gra komputerowa inspirowana albumem ATLiens! Każdy chętny będzie mógł zatem wcielić się w postaci André 3000 oraz Big Boi’a i ruszyć do walki z kosmitami atakującymi rodzinną Atlantę! My na samą myśl o tej rozgrywce, przy akompaniamencie płyty OutKast, rzecz jasna, już zacieramy ręce! Co prawda, data premiery gry nie jest jeszcze znana. Jednak już teraz wiemy, ze pograć będziemy mogli zarówno na smarfonach, jak i poprzez przeglądarkę na komputerze.

Ponadto, powracając już do samego słuchania ATLiens. Od dzisiaj drugą płytę OutKast nabyć możemy w specjalnym, okazjonalnym wydaniu. ATLiens (25th Anniversary Deluxe Edition) oprócz na standardowym CD, dostępne jest również na czterech płytach winylowych. A co najlepsze w tej informacji, jubileuszowe ATLiens duetu André 3000 & Big Boi dostępne jest także w polskich sklepach muzycznych.

OutKast – ATLiens – odsłuch

Z okazji okrągłej rocznicy premiery swojej drugiej płyty André 3000 & Big Boi wypuścili nowy teledysk oraz zapowiedzieli grę kompute

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →