fot. Disney

„Andor” mówi „nie” fanserwisowi. Jest też klip z serialu


25 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Twórca serialu Andor, Tony Girloy, udzielił obszernego wywiadu, w którym opowiada o produkcji. Filmowiec zapowiedział, że nie uświadczymy tam fanserwisu, a przedstawiona historia będzie różnić się od dotychczasowych opowieści z Gwiezdnych wojen.

Andor bez fanserwisu? I bardzo dobrze

Andor będzie już czwartym po Mandalorianinie, Księdze Boby Fetta oraz Obi-Wanie Kenobim aktorskim serialem z uniwersum Gwiezdnych wojen, który powstał po przejęciu marki przez Disney. Dotychczasowe produkcje borykały się z problemem „pomniejszania” galaktyki i brakiem umiejętności oderwania historii od postaci z głównej sagi. Te same lokalizacje, wątki czy właśnie postacie sprawiały, że seriale w bardzo małym stopniu wpływały na uniwersum. Jak zapowiada jednak Tony Gilroy, scenarzysta filmu Łotr 1 oraz twórca serialu Andor, ta produkcja będzie się znacząco różnić od poprzednich.

Chciałem stworzyć coś opowiadającego o zwykłych ludziach. Dostaliśmy już sporo treści o jednej, można by rzec, królewskiej rodzinie. Saga jest świetna, ale w galaktyce są miliardy innych istnień! Są hydraulicy i kosmetyczki, są dziennikarze. Jak wyglądają ich życia? Nagłe zmiany mają na nich wpływ tak samo, jak na wszystkich innych. Dlaczego by nie użyć kanonu Gwiezdnych wojen jako organizmu, w którym można zbudować realistyczną, emocjonalną historię? I żadnego fanserwisu.

Tworząc Andora, przyświecała mi myśl, że powinno dać się to obejrzeć, nie znając Gwiezdnych wojen. Żeby był to osobny, niezależny serial. Nie jest to raczej produkcja dla dzieci, ale Andor jest serialem przygodowym. Jest też trochę thrillera. Stworzyliśmy również całkiem sporo nowych rzeczy: wszystko od podstaw

– mówi Girloy.

Nowe rozdanie

Akcja Andora została osadzona pomiędzy filmami Gwiezdne wojny: Część 3 – Zemsta Sithów a Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Serial ukaże losy wprowadzonego w drugiej z tych produkcji Cassiana Andora w czasach, kiedy Rebelia dopiero się formowała. Pierwszy sezon będzie składał się z dwunastu odcinków. Zapowiedziano już również kontynuację przygód Cassiana w kolejnych dwunastu odcinkach. Zdjęcia ruszą jesienią. W główną rolę wcieli się Diego Luna. W obsadzie są również Genevieve O’Reilly, Stellan Skarsgård i Alan Tudyk. Serial wystartuje 21 września na Disney+, a premierowo dostępne będą trzy odcinki. W Internecie ukazał się klip z produkcji.

Andor – zobacz klip z serialu

Twórca serialu Andor, Tony Girloy, udzielił obszernego wywiadu, w którym opowiada o produkcji. Filmowiec zapowiedział, że nie uświadczymy tam fanserwisu, a przedstawiona historia będzie różnić się od dotychczasowych opowieści z Gwiezdnych wojen. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →