Alison Mosshart, wokalistka The Kills, wydaje książkę


03 czerwca 2019

Podziel się newsem:

Alison Mosshart, połowa duetu The Kills, wydaje książkę. Będzie to zbiór obrazów, fotografii i tekstów, które są listem miłosnym artystki do… samochodów.

Alisson Mosshart to bardzo wyrazista postać na międzynarodowej scenie muzycznej. Wraz z Jamiem Hincem tworzy duet The Kills, który swój ostatni album Ash & Ice wydał w 2016 roku. Piosenkarka oraz gitarzystka występuje również z Jackiem Whitem w zespole The Dead Weather pod pseudonimem Baby Ruthless.

Artystka jest również ogromną miłośniczką sztuki i samochodów. Tymi pasjami zarazili ją rodzice: mama – nauczycielka plastyki w szkole i tata – sprzedawca używanych samochodów. Na jej profilu instagramowym można znaleźć wiele zdjęć starych aut. Znajdują się tam również liczne dokumentacje z procesów powstawania jej obrazów. Swoją karierę jako malarka, Mosshart zaczęła w 2014 roku, kiedy po raz pierwszy pokazała swoje obrazy na wystawie ArtNowNY.

Alison postanowiła zamknąć wszystkie swoje pasje w druku. Car Ma będzie książką o rock & rollu i miłości. To 112 stron, na których znajdą się fotografie, poezja, krótkie opowiadania oraz sztuka, nawiązujące do muzyki i samochodów. Jak sama mówi:

To książka o Ameryce, występowaniu i życiu w trasie. O portrecie fender bendera, śladach opon, które opowiadają historie i niekończących się poszukiwaniach duszy pod maską.

Limitowany preorder książki Car Ma w ilości 500 sztuk został wyprzedany w ekspresowym tempie. Kolejna pula będzie dostępna w internetowym sklepie Dover Street Market w czerwcu. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Alison Mosshart, połowa duetu The Kills, wydaje książkę. Będzie to zbiór obrazów, fotografii i tekstów, które są listem miłosnym artystki do… samochodów. Alisson Mosshart to bardzo wyrazista postać na międzynarodowej scenie muzycznej. Wraz z Jamiem Hincem tworzy duet The Kills, który swój ostatni album Ash & Ice wydał w 2016 roku. Piosenkarka oraz gitarzystka występuje również […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →