fot. materiały prasowe

Alicja Szemplińska zaprezentowała nam oficjalną piosenkę 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej. Oto energiczne „Stick Together”


18 listopada 2022

Podziel się newsem:

Alicja Szemplińska powraca z utworem, który jest niewątpliwie ogromnym wyróżnieniem. Oto hymn MŚ Mężczyzn w Piłce Ręcznej – Stick Together.

W oczekiwaniu na gwizdek

Alicja Szemplińska właśnie zaprezentowała nam oficjalną piosenkę 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej. Utwór noszący tytuł Stick Together jest nawiązaniem do hasła samych Mistrzostw. Wydarzenie niesie też przekaz, by dążyć do owocnej współpracy zespołowej na boisku, ale także do tworzenia jedności pomiędzy otaczającymi nas ludźmi w naszym prywatnym życiu.

Bardzo bym chciała, aby ten utwór zagrzewał do walki i dodawał poweru sportowcom. Wiem, ile czasu, poświęcenia i pracy kosztuje przygotowanie się do takich zawodów i naprawdę podziwiam wszystkich, którzy będą grali na polskich i szwedzkich boiskach w styczniu

– mówi wokalistka.

Przeczytaj także: Mistrzostwa świata w muzyce. Wspominamy mundialowe hymny i piosenki

Alicja Szemplińska zaprezentowała nam oficjalną piosenkę 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej. Oto energiczne „Stick Together”
fot. materiały prasowe

I tak jak same Mistrzostwa mają dwóch organizatorów, tak również sama piosenka została napisana i skomponowana przez dwie osoby. Za jej powstanie odpowiadają Joakim Buddee – szwedzki producent (który zajął się między innymi stworzeniem platynowego albumu Margaret Add The Blonde), a także Jade Ell, która jest autorką tekstu.

Pobyt w Sztokholmie to był dla mnie bardzo inspirujący czas. Podczas naszych sesji powstało kilka utworów, ale jednogłośnie zadecydowaliśmy, że to właśnie Stick Together dostąpi wyróżnienia

– wspomina pracę nad utworem Alicja Szemplińska.

Mistrzostwa organizują dwa kraje, które dzieli morze, więc kluczem do sukcesu – podobnie, jak w sporcie – będzie praca zespołowa. Chcemy trzymać się razem: jako organizatorzy, kibice, przyjaciele piłki ręcznej. Wierzymy, że utwór przygotowany przez Alicję i Joakima trafi przede wszystkim do młodszej grupy odbiorców i pomoże w budowie zainteresowania turniejem, który jest największym wydarzeniem w dziejach polskiej piłki ręcznej

– mówi Dyrektor Turnieju Grzegorz Gutkowski.

Hymnu nadchodzących zawodów możecie posłuchać poniżej:

Alicja – Stick Together, posłuchaj!

Gdzie i kiedy odbędą się Mistrzostwa Świata?

Mecz oraz ceremonia otwarcia odbędą się 11 stycznia w katowickim Spodku. To właśnie wtedy Alicja Szemplińska po raz pierwszy wykona utwór Stick Together na żywo, a Polacy o 21:00 zmierzą się z mistrzami olimpijskim Francuzami. Mecze finałowe oraz ceremonia zamknięcia imprezy odbędą się 29 stycznia w Sztokholmie. Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk – w Polsce oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping – w Szwecji.

Alicja Szemplińska powraca z utworem, który jest niewątpliwie ogromnym wyróżnieniem. Oto hymn MŚ Mężczyzn w Piłce Ręcznej – Stick Together. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →