60. Kongres ATypI: typograficzny raj w Warszawie


08 sierpnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Za mniej niż dwa miesiące Warszawa na pięć dni stanie się mekką dla tych wszystkich, którzy interesują się tekstem jako formą przekazu treści i medium komunikacyjnym. Po ponad czterdziestu latach słynny kongres typograficzny ATypI ponownie odbędzie się w Polsce.

Pod nazwą ATypI kryje się Międzynarodowe Stowarzyszenie Typograficzne. Każdego roku członkowie stowarzyszenia spotykają się na kilkudniowej konferencji, podczas których debatują o typografii i języku. Do tej pory Kongres ATypI tylko raz odbył się w Polsce – w 1975 roku w Warszawie i Krakowie. W późniejszych latach wielokrotnie podejmowano starania, by na konferencja ponownie zagościła nad Wisłą. W końcu udało się dopiąć celu.

W dniach 13-17 września w Warszawie odbędzie się sześćdziesiąta edycja Kongresu pod hasłem
convergence”. Organizatorzy chcą wskazać na interdyscyplinarny i wielokulturowy, globalny charakter komunikacji. – Mamy nadzieję, że temat ten skłoni uczestników do zwrócenia uwagi na wielozadaniowość i wielofunkcyjność współczesnych krojów pism – mówią w rozmowie z Rytmy.pl.

Na konferencję zjedzie do stolicy około czterystu osób z całego świata. Kongres zacznie się we wtorek, 13 września od warsztatów, które poprowadzą m.in. wybitny kaligraf i badacz historii pisma Brody Neuenschwander czy Martin Majoor.

W programie Kongresu znalazły się też sesje dyskusyjne, które powinny być bardzo ciekawe dla osób, które pragną wejść na rynek, a także szereg szereg międzynarodowych i polskich wystaw poświęconych projektowaniu krojów pism. Polskę reprezentować będą m.in. Agata Szydłowska, Wiktoria Grabowska, Piotr Rybson, Artur Frankowski i Rene Wawrzkiewicz.

Po więcej szczegółów i kompletny program odsyłamy na stronę stowarzyszenia atypi.org, gdzie można dokonać rejestracji na wydarzenie.

Sprawdź także
Warszawskie Kroje: zbadać, utrwalić i dać nowe życie… fontom

Za mniej niż dwa miesiące Warszawa na pięć dni stanie się mekką dla tych wszystkich, którzy interesują się tekstem jako formą przekazu treści i medium komunikacyjnym. Po ponad czterdziestu latach słynny kongres typograficzny ATypI ponownie odbędzie się w Polsce. Pod nazwą ATypI kryje się Międzynarodowe Stowarzyszenie Typograficzne. Każdego roku członkowie stowarzyszenia spotykają się na kilkudniowej […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →