Las Festival / Facebook

6 festiwali muzycznych na łonie natury. Tutaj odpoczniesz


19 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Oto zestawienie dla tych, którzy szukają ucieczki od zgiełku miasta i wydarzeń wielkiego formatu. Interesują cię klimatyczne festiwale muzyczne? Tych 6 polskich wydarzeń łączy miłość do muzyki z potrzebą nawiązania bliskości z naturą.

Festiwale muzyczne blisko natury

Długa lista muzycznych festiwali może namieszać w głowie. Kierujemy się line-upem, ale również klimatem, w którym będziemy czuć się komfortowo przez kilka dni wydarzenia. Choć ukochanych międzynarodowych artystów usłyszymy na wielkich festiwalach, te mogą przytłoczyć nas swoją powierzchnią i ogromem wrażeń. W Polsce są jednak również imprezy dla tych, którzy podczas słuchania muzyki na żywo chcą odpocząć. Poznaj najciekawsze festiwale muzyczne odbywające się na łonie natury.

Racłacamp (6-9 lipca 2023)

Niewielkie wydarzenie Racłacamp odbywa się w tym roku między 6 a 9 lipca w Lesie Ciotki Ulki na terenie Skarżyska-Kamiennej w woj. świętokrzyskim. Festiwal nie ma jednego przodującego gatunku muzycznego, ale artystów łączy emocjonalne podejście do tworzenia. Dlatego posłuchacie tam efemerycznej Artificialice, energicznego występu Franka Warzywa i Młodego Buddy, ale również psychodelicznej grupy Dopelord, czy techno-rapowego duetu RAT KRU. Jeśli lubicie tańczyć do brzmień elektronicznych, odnajdziecie się na scenie Bajzel.

Oprócz występów muzycznych uczestnicy festiwalu mogą korzystać z warsztatów artystycznych, a także odwiedzać galerię sztuki czy wydarzenia teatralne. Integracja między uczestnikami jest bardzo ważna – zabawicie się na miejscu w specjalnie dedykowanych strefach. A to wszystko w otoczeniu lasu z możliwością rozłożenia się na wygodnym hamaku, słuchając dobrej muzyki lub śpiewu ptaków o poranku. Bilety na Racłacamp 2023 znajdziecie na Biletomat.pl!

Racłacamp 2021
Racłacamp w 2021 roku

LAS Festival (28 czerwca – 3 lipca 2023)

Pięć dni i pięć scen muzycznych w jednym lesie we wsi Paczyn na Dolnym Śląsku. LAS Festival gromadzi ludzi, dla których najważniejszy jest relaks, poczucie jedności i głębokie połączenie z muzyką. Kameralna atmosfera nie wyklucza wysokiej jakości programu, w którym co roku znajdują się sety światowej sławy DJ-ów. Możecie zanurzyć się w lesie w brzmieniach tętniącej muzyki house, drum’n’bass, downtempo, techno, psytrance, ale i reggae. Zaskoczyć mogą również mniejsze sceny-niespodzianki, które do samego wydarzenia pozostają tajemnicą.

Zachwyca nie tylko muzyczna warstwa wydarzenia, ale również wizualna. Pięć różnych scen to także pięć różnych dekoracji, które przekazują główny motyw w barwny sposób. „Jest to w istocie kilka odrębnych wszechświatów, spajanych przez przekraczającą wszelakie bariery kosmiczną siłę” – zapowiadają organizatorzy. Chcecie się przekonać? Zapraszamy na LAS Festival w dniach 28 czerwca – 3 lipca.

Olsztyn Green Festival (11-13 sierpnia 2023)

To oficjalnie najbardziej zielony festiwal w Polsce. Olsztyn Green Festival to wyjątkowe wydarzenie, na którym oprócz koncertów, czeka nas odpoczynek wśród zieleni, ale także rozmowy z aktywistami, ekologami i naukowcami. Najważniejsze są jednak 24 koncerty z czołowymi przedstawicielami polskiej muzyki alternatywnej, popowej, czy hip-hopowej. W tym roku usłyszymy na żywo artystów takich jak Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Brodka, Nosowska, Rubens, Karaś/Rogucki, Ofelia, Piotr Zioła, Król i wielu innych.

Festiwal polskiej muzyki odbywa się między 11 a 13 sierpnia w pięknej scenerii jeziora Ukiel. Dla organizatorów bardzo ważne jest ekologiczne podejście do tworzenia festiwalu oraz stworzenie atrakcyjnego klimatu dla każdego. Olsztyn Green Festival otwarty jest również na rodziny, dla których przygotował specjalne strefy z atrakcjami. BIlety na olsztyńską imprezę znajdziecie na Biletomat.pl.

Garbicz Festival (3-7 sierpnia 2023)

Mówić o festiwalu w Garbiczu, że jest nietuzinkowy, to niedopowiedzenie. Impreza organizowana jest w lesie na pograniczu Polski i Niemiec. Pierwsze edycje nie były niemal w ogóle promowane, a bilety i tak rozchodziły się w mgnieniu oka. Impreza nawiązywała od samego początku do subkultury rave i łączyła się z berlińską sceną techno. „Festiwal muzyki i sztuki” to nie tylko muzyka, ale również twórczość artystyczna, kulinaria, a nawet inicjatywy związane z well-being i sferą duchową.

Garbicz Festival organizowany jest w uroczej wsi Garbicz w dniach 3-7 sierpnia. Nazwa podkreśla szacunek do lokalnej społeczności, wśród której co roku festiwalowicze oddają się przyjemnościom festiwalu. Dla organizatorów bardzo ważne są wartości, w których nie ma miejsca na przejawy nietolerancję w żadnym zakresie. Choć festiwal odbywa się w Polsce, znajdziecie tam społeczność międzynarodową z każdego kontynentu.

Spokój Festiwal (27-29 lipca 2023)

To zdecydowanie najbardziej kameralne wydarzenie z całej listy. Spokój Festiwal w środku Kaszub prawdziwie opiera się na wymianie dobrej energii, a twórcom zależy, by był dostępny dla każdego. Spokój organizują osoby związane z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, co tylko wzbogaca klimat festiwalu. W wiejskim otoczeniu znajdziemy rozstawione przez organizatorów rzeźby, wzbogacające kameralną infrastrukturę na łonie natury. Leśny jest nawet bar, a „zamiast toi toiów są zbite z desek drewniane wychodki”, jak pisał jeden z festiwalowiczów na łamach „Dwutygodnika”.

Festiwale muzyczne to jednak przede wszystkim brzmienia. Na Spokoju posłuchasz alternatywy, hip-hopu i awangardy. Możesz przyjechać sam, bo z pewnością poznasz inspirujących ludzi, a możesz też zabrać ze sobą rodzinę, czy nawet psy, które są tam bardzo mile widziane. Jeśli jest to coś, czego szukasz, zapraszamy już w dniach 27-29 lipca.

Dreamersland 2023 (3-6 sierpnia 2023)

Impreza odbywająca się w Puszczy Bolimowskiej w Zaścianku Babie Lato nie jest łatwa do sklasyfikowania. Dreamersland to z jednej strony festiwal, a z drugiej kolektywny retreat, lub – jak piszą organizatorzy – „transformacyjna czasoprzestrzeń umiłowania życia, świadomości, kreacji i sztuki”. Jedno jest pewne – przy tylu atrakcjach i w takich okolicznościach przyrody ciężko będzie się nudzić. Artyści, którzy pojawią się w tym roku na Dreamersland to m.in. Ape Chimba, Janax Pacha, Uria Tsur, Orka, Dawid Raq Rakowsk, Poranguí i East Forest. Co istotne, na evencie nie znajdziecie alkoholu czy potraw mięsnych. Więcej informacji o imprezie znajdziecie na Biletomat.pl, gdzie można kupić też bilety na festiwal.

Oto zestawienie dla tych, którzy szukają ucieczki od zgiełku miasta i wydarzeń wielkiego formatu. Interesują cię klimatyczne festiwale muzyczne? Tych 6 polskich wydarzeń łączy miłość do muzyki z potrzebą nawiązania bliskości z naturą. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →