13. edycja Letniej Akademii Jazzu w Łodzi startuje już za chwilę – sprawdź, co się będzie działo!


07 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Już za chwilę rozpocznie się 13. edycja Letniej Akademii Jazzu w Łodzi. Sprawdźcie, jakie koncerty czekają Was w ramach tego wydarzenia!

Letnia Akademia Jazzu to coś, czego nie może przegapić żaden fan tego gatunku muzyki. Impreza rozpocznie się już 9 sierpnia i potrwa ponad dwa tygodnie, do 27 sierpnia. Wszystko będzie się odbywać w Łodzi, a głównym centrum dowodzenia będzie klub Wytwórnia. Sprawdźcie, jakie koncerty czekają Was w ramach 13. edycji Letniej Akademii Jazzu!

13. edycja Letniej Akademii Jazzu - program

13. edycja Letniej Akademii Jazzu – program

9 sierpnia – Tie Break

Tie Break to kultowa, polska grupa muzyczna, której powstanie było kamieniem milowym rozwoju sceny muzycznej, nie tylko w kategoriach jazzu. Od lat postrzegana jest jako zespół poszukujący, tworzący własny unikalny styl i brzmienie. Do tej pory powstało siedem albumów Tie Break. Najnowszy, ósmy – The End to podsumowanie i synteza dokonań artystycznych muzyków.

Kup bilet na Biletomat.pl

13. EDYCJA LETNIEJ AKADEMII JAZZU!

13 sierpnia – Petter Eldh & Koma Saxo, Intl. Jazz Plaform

W pierwszej części wieczoru zobaczymy uczestników warsztatów INTL Jazz Platform i ich mistrzów. Młodzi, obiecujący artyści jazzowi zaprezentują efekty swojego czterodniowego, intensywnego muzykowania pod skrzydłami wybitnych artystów.

Druga część wieczoru będzie należeć do kwintetu Koma Saxo, założonego przez wizjonera, szwedzkiego basistę i producenta – Pettera Eldha. Zespół ten charakteryzuje się własnym, niepowtarzalnym brzmieniem i muzyczną trajektorią, głęboko osadzoną na silnych fundamentach Black American Music. To rewelacja dla każdego, kto szuka współczesnej muzyki jazzowej z przewagą i wizją.

Kup bilet na Biletomat.pl

13. EDYCJA LETNIEJ AKADEMII JAZZU!

16 sierpnia – Wojtczak/Piotrowicz „Plastic Poetry”, Emil Miszk & The Sonic Syndicate

Pierwsza część tego wieczoru będzie należała do Irka Wojtczaka (saksofony) i Kamila Piotrowicza (fortepian), czyli duetu wykonawców sceny muzyki improwizowanej, który z przekonaniem sięga do źródeł klasyki, jazzu, polskiego folkloru, prowadząc narrację w stronę totalnej spontaniczności.

Album Plastic Poetry, który muzycy zaprezentują podczas 13. Letniej Akademii Jazzu, jest zapisem improwizowanej sesji, która została zarejestrowana w listopadzie 2018 podczas trasy koncertowej duetu w południowej Polsce.

W drugiej części wystąpi oktet złożony z czołowych artystów młodego pokolenia w Polsce, którego liderem jest Emil Miszk. Muzycy współtworzący ten zespół to wirtuozi swoich instrumentów, mający „super moce”, których nie boją się stosować podczas koncertów. Siłę zespołu stanowi niespieszny charakter działań.

Kup bilet na Biletomat.pl

13. EDYCJA LETNIEJ AKADEMII JAZZU!

23 sierpnia – O.N.E. Quintet / Natalia Grosiak „Prosto”

To wieczór pod znakiem utalentowanych polskich artystek i premier. Zaczniemy premierą debiutanckiego albumu pięciu młodych instrumentalistek jazzowych. Muc, Rusinowska, Atmańska, Drabek i Wybrańczyk to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia, na co dzień́ udzielające się na scenie jazzowej, awangardowej i pop. O.N.E. Quintet to jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.

Podczas drugiej części wieczoru usłyszymy po raz pierwszy wyjątkowy projekt znanej z zespołu Mikromusic wokalistki Natalii Grosiak, która pokaże się łódzkiej publiczności w zupełnie nowej odsłonie. Podczas 13. Letniej Akademii Jazzu, Natalia premierowo wykona najpiękniejsze polskie piosenki w aranżacjach jazzowych. Wokalistka zmierzy się z piosenką przedwojenną, pisaną na potrzeby filmu, klasyczną w formie lub też jazzową. Bez ogromnego zespołu za swoimi plecami, lecz przy akompaniamencie fortepianu. Prosto, bez fajerwerków.

Kup bilet na Biletomat.pl

13. EDYCJA LETNIEJ AKADEMII JAZZU!

27 sierpnia – Tomasz Dąbrowski i Istnienia Poszczególne

Tomasz Dąbrowski to jeden z najbardziej zapracowanych trębaczy w Europie. Kompozytor, lider i członek wielu ważnych i uznanych zespołów (Globe Unity Orchestra, Free4Arts, Hunger Pangs, Tom Trio +, Ocean Fanfare), ale przede wszystkim muzyk, za którego aktywnością zawsze idzie jakość i styl.

Projekt pt. Tomasz Dąbrowski i Istnienia Poszczególne zwieńczy 13. edycję Letniej Akademii Jazzu. Będzie to premierowy koncert poświęcony pamięci jednego z najważniejszych muzyków na polskiej i europejskiej scenie jazzowej – Tomasza Stańki. Do współpracy przy tym przedsięwzięciu trębacz zaprosił polskich i duńskich instrumentalistów jazzowych.

Kup bilet na Biletomat.pl

13. EDYCJA LETNIEJ AKADEMII JAZZU!

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

13. EDYCJA LETNIEJ AKADEMII JAZZU

Biletomat.pl
120 - 130 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.