kadr z filmu „Avatar: Istota wody”

Zoe Saldaña gwarancją kinowego hitu? Aktorka pobiła imponujący rekord


23 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Zoe Saldaña została pierwszą aktorką, która wystąpiła w czterech filmach z przychodami przekraczającymi 2 miliardy dolarów.

Zoe Saldaña rekordzistką

Aktorzy podejmujący się ról w produkcjach, które mogą ewoluować w serie i „uwiązać” ich kontraktami, nigdy nie są pewni, czy rzeczona franczyza okaże się hitem. Nie wiedzą tego też nigdy producenci, scenarzyści i reżyserzy. Jednak jeśli wierzyć suchym liczbom, to powinni za wszelką cenę starać się zatrudnić do swojej produkcji Zoe Saldañę. Aktorka może od niedawna pochwalić się imponującym rekordem. Została pierwszą aktorką w historii, która zagrała w czterech filmach, z których dochód przekroczył 2 miliardy dolarów. Wszystko za sprawą filmu Avatar: Istota Wody, gdzie, tak jak w pierwszej części, wcieliła się w rolę Neytiri. Pozostałe dwa filmy pochodzą z franczyzy Avengers. W Avengers: Wojnie bez granic oraz Avengers: Koniec gry Saldaña zagrała Gamorę.

Avatar: Istota wody – zwiastun

Box Office rozbity

Avatar: Istota wody pomimo 13 lat od premiery pierwszej części okazał się wielkim hitem kinowym. Ciężko było wątpić w taki rozwój sytuacji, jednak James Cameron nie był taki pewny sukcesu finansowego swoje filmu. Twierdził wręcz, że jeśli mu się nie powiedzie, to kolejne części Avatara się nie ukażą:

Rynek zadecyduje. Może się okazać, że za trzy miesiące będziemy skończeni. Albo na wpół skończeni, w sensie: „OK, zakończmy tę historię na trzecim filmie, nie kontynuujmy jej w nieskończoność”, jeśli to po prostu nie będzie opłacalne… Żyjemy teraz w innym świecie niż byliśmy, kiedy pisałem te filmy

– powiedział gorzko James Cameron.

Skoro jednak Avatar: Istota wody stał się szóstym najlepiej zarabiającym filmem w historii kina, możemy spodziewać się, że zapowiadana na 2024 rok część się ukaże. Będzie to okazja dla Zoe Saldañy do wyśrubowania jej rekordu

Zoe Saldaña została pierwszą aktorką, która wystąpiła w czterech filmach z przychodami przekraczającymi 2 miliardy dolarów. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Zoe Saldaña rekordzistką […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →