fot: Adam Wiśniewski @atutowy

​​„Znalazłem pieniądze”: Holak i Taco Hemingway we wspólnym utworze


26 stycznia 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Jest czwarty w karierze album Holaka – Saska Butik. Promuje go utwór nagrany z Taco. To nie pierwsza współpraca artystów. 

Powrót do indie

Saska Butik to – jak czytamy w opisie albumu – hołd złożony warszawskiemu osiedlu Saska Kępa. To też powrót Mateusza Holaka do brzmień indie. To od nich właśnie zaczynał kilkanaście lat temu w zespole Kumka Olik, który tworzył m.in. ze swoim bratem Kubą. Na nowej płycie jest sporo gości. Oprócz wspomnianego Taco Hemingwaya pojawiają się Błażej Król, Rosalie., DEMCHENKO, DZIARMA, Julia Pośnik oraz BARANOVSKI. Producentem płyty Saska Butk był Łukasz Stachurko (Sonar Soul, RYSY).

Taco i Holak znaleźli pieniądze

Piosenka z Taco, która promuje Saska Butik, zamyka też nowy album Holaka. W rapie obu artystów można wyczuć refleksyjny klimat, a punktem wyjścia są pieniądze znalezione w nienoszonej od dawna marynarce. Filip wspomina dawną miłość, a Mateusz m.in. zmarłych raperów Lil Peepa oraz Leha, dla których zaprojektował niegdyś okładki wydawnictw.

Holak Taco
fot: Luke Jascz

Kolejna współpraca artystów

To nie pierwszy raz kiedy panowie nagrywają razem. W 2015 r. na samym początku kariery Szcześniaka powstało Postaranie, które znalazło się na płycie zespołu Holaka Małe Miasta. Obaj dołożyli też swoje zwrotki do singla SumieNIE Otsochodzi, a partie gitar Mateusza można usłyszeć w 2 piosenkach na płycie 1-800-Oświecenie.

Jest czwarty w karierze album Holaka – Saska Butik. Promuje go utwór nagrany z Taco. To nie pierwsza współpraca artystów.  Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Powrót […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →