getty images

Zaspokój swoją wewnętrzną art hoe. Luwr udostępnia dzieła sztuki w Internecie – zupełnie za darmo!


30 marca 2021

Podziel się newsem:

Muzeum Luwr bezpłatnie udostępniło cały swój zbiór dzieł sztuki w Internecie. Jeśli czujecie silną potrzebę zaspokojenia artystycznego głodu, teraz możecie to zrobić – całkowicie za darmo, a na dodatek, nie wychodząc z domu.

Francja elegancja, Luwr, sztuka: wszystko online i zupełnie za darmo

Kolekcja dzieł sztuki, która została udostępniona do wirtualnego zwiedzania liczy sobie ponad 430 tys. obiektów. Podczas zwiedzania online można zobaczyć dzieła sztuki zgromadzone w Luwrze, Muzeum Narodowym Eugène Delacroix oraz rzeźby z ogrodów Tuileries i Carrousel.

Do dyspozycji zwiedzających przekazano dzieła z ośmiu działów Luwru – od sztuki islamskiej i rzeźb renesansowych po egipskie antyki i obrazy pędzla artystów z całego świata. Platforma pozwala użytkownikom na proste lub zaawansowane wyszukiwanie oraz sprawdzanie tak działów, jak i albumów tematycznych.

Dodatkowo, na stronie zamieszczono interaktywną mapę. Jest ona pomocna, jeżeli ktoś zdecyduje się na kompleksowe zwiedzanie muzeum pokój po pokoju. Zapowiedziano, że baza danych będzie regularnie powiększana oraz aktualizowana.

Luwr: sztuka dla każdego w wydaniu wirtualnym

Opcja o tyle ciekawa, że całe życie kulturalne z uwagi na pandemię musiało przenieść się do Internetu. Kwestia też żywej sztuki pozostawała chyba przy tym problemem największym. O ile kino w pewnym stopniu da się zastąpić streamingiem, koncerty – występami transmitowanymi na żywo, tak obrazy, rzeźby itd. należą zdecydowanie do świata offline.

Przynajmniej – do czasu. Te, w których teraz funkcjonujemy, wymagają nowych rozwiązań. Specjalnych. Takich, na jakie wcześniej kręcilibyśmy nosem.

Luwr odkurza swoje skarby, nawet najmniej znane. Po raz pierwszy każdy może bezpłatnie uzyskać dostęp do całej kolekcji prac z komputera lub smartphona. Niezależnie od tego, czy są one wystawione w muzeum, wypożyczone, czy przechowywane

– powiedział w oświadczeniu Jean-Luc Martinez, prezydent Luwru
Luwr udostępnia swoje dzieła sztuki na wystawie online - za darmo

Wspaniałe dziedzictwo kulturowe muzeum jest teraz dostępne za jednym kliknięciem. Jestem pewien, że ta zawartość cyfrowa jeszcze bardziej zainspiruje ludzi do odwiedzenia Luwru w celu osobistego odkrywania kolekcji 

– dodał Martinez

Tutaj znajdziecie pełną informację prasową na temat otworzenia Luwru dla wirtualnych zwiedzających. Natomiast tutaj możecie samodzielnie eksplorować francuskie muzeum.

Muzeum Luwr bezpłatnie udostępniło cały swój zbiór dzieł sztuki w Internecie. Jeśli czujecie silną potrzebę zaspokojenia artystycznego głodu, teraz możecie to zrobić – całkowicie za darmo, a na dodatek, nie wychodząc z domu. Francja elegancja, Luwr, sztuka: wszystko online i zupełnie za darmo Kolekcja dzieł sztuki, która została udostępniona do wirtualnego zwiedzania liczy sobie ponad […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →