Zasadź drzewo, a dostaniesz świadectwo ukończenia szkoły – nowe prawo na Filipinach


14 czerwca 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Walka ze zmianami klimatycznymi trwa! A przy tym edukacja młodego pokolenia. Nowe filipińskie prawo zachęca młodzież do sadzenia drzew.

Koniec roku szkolnego zbliża się bardzo szybko, a na Filipinach powstaje nowe prawo. Warunkiem ukończenia edukacji jest posadzenie drzew. To pomysł i ekologiczne rozwiązanie, które nam się bardzo podoba.

Problem zalesienia na Filipinach

W XX wieku, na Filipinach poziom zalesienia spadł z 90% do zaledwie 20%. To jedno z najbardziej wylesionych państw na świecie. Przez około 15 lat Filipiny straciły aż 1/3 swoich lasów. Filipiny walczą z nielegalną wycinką drzew, a także suszą i powodziami. Rząd znalazł na to pewien sposób!

Filipiny - uczniowie mają posadzić 10 drzew

Nowe prawo na Filipinach – posadzenie drzew warunkiem ukończenia szkoły

Nowa ustawa, która zostanie wprowadzona, mówi o tym, iż każdy absolwent studiów, gimnazjum oraz podstawówki, przed otrzymaniem świadectwa edukacji, będzie musiał zasadzić 10 drzew. Filipiński rząd liczy, że dzięki temu prawu, każdego roku posadzone zostanie aż 175 milionów nowych drzew.

Nawet jeśli przetrwa raptem 10% posadzonych drzew, to i tak młodzież będzie mogła cieszyć się z nadprogramowych 525 milionów– wyjaśnił w komentarzu do ustawy Gary Alejano, członek Partii Magdalo oraz autor regulacji.

Filipiny - sadzenie drzew na zakończenie szkoły

Filipińska ustawa jest też formą dbania o tradycję, ponieważ na Filipinach absolwenci sadzą drzewo na pamiątkę.

Walka ze zmianami klimatycznymi trwa! A przy tym edukacja młodego pokolenia. Nowe filipińskie prawo zachęca młodzież do sadzenia drzew. Koniec roku szkolnego zbliża się bardzo szybko, a na Filipinach powstaje nowe prawo. Warunkiem ukończenia edukacji jest posadzenie drzew. To pomysł i ekologiczne rozwiązanie, które nam się bardzo podoba. Problem zalesienia na Filipinach W XX wieku, na […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: