Zaprezentowano pierwszy singiel zapowiadający pośmiertny album Gift Of Gaba


23 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Rok 2021 dla słuchaczy rapu ze Stanów Zjednoczonych nie jest najszczęśliwszym czasem. W przeciągu zaledwie sześciu miesięcy zmarło pięciu bardzo ważnych reprezentantów kultury hip-hop. Jednym z nich był Gift Of Gab, którego pierwszy singiel zapowiadający pośmiertny album ukazał się kilka dni temu.

Gift Of Gaba pożegnaliśmy w czerwcu

Słuchaczom kalifornijskiego podziemnego rapu czerwiec 2021 nie kojarzy się najlepiej. W tym miesiącu dobiegła nas informacja o śmierci Gift Of Gaba. Rapera, który wraz z producentem Chiefem Xcelem od lat 90-tych tworzył szanowany w środowisku duet Blackalicious. Działalność pod tym szyldem przyniosła Timothy’emu Parkerowi największą rozpoznawalność. Gift Of Gab i Chief Xcel wydali wspólnie cztery bardzo udane płyty. W 1999 ukazała się debiutancka Nia, po której trzy lata później nastąpiło ugruntowanie ich pozycji wydawnictwem Blazing Arrow. Kolejny album, czyli The Craft, Blackalicious wypuścili w roku 2005. Ostatni krążek ukazał się przed sześcioma laty i był to materiał zatytułowany Imani Vol. 1. Jak wiemy, części drugiej już się niestety nie doczekamy. Dane nam za to będzie przesłuchać pośmiertny, solowy album Gift Of Gaba.

Przeczytaj: Tragiczne informacje z Nowego Jorku. W wieku 50 lat zmarł DMX

Blackalicious – On Fire Tonight 

Będzie to czwarta solowa płyta współtwórcy Blackalicious

Gift Of Gab solową działalność rozpoczął około roku 2004. Wtedy właśnie do słuchaczy trafił album 4th Dimensional Rocketships Going Up. Następnie, po pięciu latach wraz z raperem z Sacramento udaliśmy się w Escape 2 Mars, po której to płycie w 2012 roku nastąpił The Next Logical Progression. Na tym jednak aktywność Gift Of Gaba się nie kończyła. Podziemni kalifornijscy raperzy lubią dużo nagrywać i nie inaczej było w tym przypadku. Parker wydawał zatem mixtape’y, epki oraz był członkiem rapowych kolektywów z Quannum MCs oraz The Mighty Underdogs. We wrześniu 2021 usłyszymy natomiast najnowszy, solowy album Gift Of Gaba. I niestety – pierwszy pośmiertny. Finding Inspiration Somehow na rynku ukaże się 10 września, a ukończony został praktycznie w całości jeszcze przed nieszczęśliwym 18 czerwca.

Gift Of Gab (1970 - 2021)
Gift Of Gab (1970 – 2021)

Pierwszym singlem zwiastującym to wydawnictwo jest utwór Vice Grip. Za produkcję tego numeru odpowiada Nick Andre, który czuwał nad brzmieniem całej płyty Finding Inspiration Somehow. Na temat samego albumu nie ujawniono jeszcze praktycznie żadnych informacji. Nie znana jest także tracklista krążka, ani również jego okładka. Z najbliższego otoczenia zmarłego rapera dochodzą jednak głosy, że Gift Of Gab był bardzo zadowolony i usatysfakcjonowany poziomem swojego najnowszego solowego albumu.

Gift Of Gab – Vice Grip

Singiel “Vice Grip” zapowiada “Finding Inspiration Somehow” będący czwartym solowym albumem współtwórcy Blackalicious.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →