via Facebook/YUNGBLUD

YUNGBLUD – nowe wcielenie rocka na koncercie w Warszawie


04 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

YUNGBLUD już w przyszłym tygodniu zagra koncert w stolicy. Na warszawskie show czeka grono oddanych fanów. Sprawdźcie, dlaczego koncert Doma Harrisona warto przeżyć na żywo!

YUNGBLUD – do koncertu coraz bliżej

Ten, kto myślał, że współczesny rock nie ma racji bytu, ewidentnie nie spotkał się z muzyką YUNBGLUDA. Młody Brytyjczyk już swoim pierwszym wydawnictwem zatytułowanym jego aliasem zredefiniował ten typ muzyki. Dominic Harrison w branżę wszedł z buta i poprzez łamanie formy punkowego i rockowego brzmienia, trafił w gusta nie tylko zatwardziałych miłośników cięższych klimatów i gitarowej muzyki, ale również w sieć mainstreamowej alternatywy (jakkolwiek te dwa pojęcia mogą się ze sobą kłócić).

W 2018 roku niedługo po pierwszej EP-ce, ukazał się album 21st Century Liability, zwierający takie numery jak Polygraph Eyes, Anarchist czy Psychotic Kids. Jego kariera nabrała tempa rok później, a zainteresowanie wokół jego osoby poczęło aż puchnąć. To były czasy Lonera i kolejnej EP-ki, The Underrated Youth; materiał wychodził systematycznie, wręcz z zegarową precyzją.

Doskonale pamiętam, jak Dom przyjechał na koncert do Polski, a ja do samego końca łudziłam się, że uda mi się odkupić bilet. To był jednak sold out na amen: totalnie więcej ludzi chciało go zobaczyć niż mogło pomieścić Palladium, gdzie, o ile pamiętam, odbywał się występ. No i te kolejki przed klubem: autentycznie przez kolejny tydzień żałowałam i samego show, i atmosfery.

Przeczytaj: Yungblud odwołał swój nadchodzący koncert w Rosji z powodu wojny

YUNGBLUD koncert
fot. materiały promocyjne

Nowa era, nowe koncertowe wyzwania

Weird! wydany w 2020 zaingurował kolejny etap w twórczości YUNGBLUDA, który już knuje nowości i robi podchody pod następne wydawnictwo. Na koncertach z nadchodzącej trasy nowości są grane – zarówno Fleabags, jak i świeżutki singiel The Funeral na sto procent wybrzmią podczas warszawskiego show.

Na co jednak najbardziej czekają fani artysty? O oczekiwania i przemyślenia względem koncertu spytałam trzech członków grupy YUNGBLUD Poland, zrzeszających wielbicieli muzyki Doma.

W przypadku koncertu YUNGBLUDA mam dosyć wyjątkowe uczucia, bo gdy tylko o nim myślę, to mam motyle w brzuchu. Od samego początku Dom ujął mnie na tyle swoją osobą, charakterem i energią, że pałam do niego największymi emocjami spośród wszystkich zagranicznych artystów, których słucham. Gdy wspominam koncert z listopada 2019 to myślę o kilkunastogodzinnej niesamowitej zabawie przed klubem i pod sceną, a także ogromie wzruszeń – tego samego oczekuję po tegorocznym koncercie.

– Emil Grygiel

Najbardziej nie mogę doczekać się energii towarzyszącej występom artysty. Nie będzie to koncert statyczny, przekazujący jednostronnie emocje. Te występy polegają na wykrzyczeniu emocji, na ekspresji siebie, na poczuciu się zrozumianym i wysłuchanym – są tworzone nie tylko przez wykonawcę, ale i przez jego publikę. Klimat tych koncertów jest dla mnie niezastąpiony.

– Kamil Bryk

Ze starszych kawałów nie mogę się doczekać, żeby usłyszeć ,,I love You, Will You Marry Me” i ,,Kill somebody”. Czekam też mocno na szaleństwo podczas ,,The Funeral” !! I muzykę z płyty ,,Weird”, w szczególności ,,parents” oraz ,,god save me, but don’t drown me out”.

– Oliwia Ruta

YUNGBLUD – The Funeral (Official Video)

Jedno jest pewne – artysta niezależnie od setlisty, da koncert, który zapisze się w pamięci wszystkich jego uczestników. Jeśli poszukujecie takiej pierwotnej, rockowej energii, powinniście zaznajomić się z YUNGBLUDEM. Najpierw audio, a później, obowiązkowo na żywo.

YUNGBLUD – LIFE ON MARS TOUR – 10 maja – Warszawa

Artysta już 10 maja wystąpi w warszawskim EXPO XXI podczas swojej trasy LIFE ON MARS. Bilety na wydarzenie wciąż są dostępne na stronie organizatora.

YUNGBLUD już w przyszłym tygodniu zagra koncert w stolicy. Na warszawskie show czeka grono oddanych fanów. Sprawdźcie, dlaczego koncert Doma Harrisona warto przeżyć na żywo! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →