fot. materiały prasowe

„X-Factor” pod lupą. Serial dokumentalny w drodze


16 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Jak donosi Daily Mail, powstaje serial dokumentalny o programie X-Factor. Produkcja ma ujawnić przypadki nadużyć i molestowania, jakie miały miejsce za kulisami.

X-Factor z bliska. Co działo się za kulisami?

Jak donosi brytyjski portal Daily Mail, dwie duże wytwórnie pracują nad dokumentalną produkcją o programie X-Factor. Ma ona poruszyć przypadki nękania, nadużyć i molestowania uczestników przez twórców programu.

Obecnie kilku byłych uczestników programu dzieli się swoimi przeżyciami. Uważają oni, że byli źle traktowani. Teraz otrzymają szansę, aby wypowiedzieć się na ten temat. Simon Cowell i ITV powinni jednak martwić się czym innym, bo kilku jego współpracowników zamierza przerwać milczenie na temat tego, co działo się za kulisami

– mówi anonimowe źródło.

Produkcja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Nie są to jedyne problemy, jakich w ostatnim czasie doczekał się X-Factor. Kilka miesięcy temu piątka uczestników programu podjęła przeciwko Simonowi Cowellowi działania prawne ze względu na niewłaściwe traktowanie w trakcie ich uczestnictwa.

X-Factor spotyka się z krytyką od kilku lat, a uczestnicy głośno mówią o tym, co działo się za kulisami. Finalistka edycji z 2010 roku, Katie Waissel, ujawniła, że była molestowana seksualnie przez jednego z członków ekipy produkcyjnej. Z kolei dwie uczestniczki, Rebecca Ferguson oraz Fleur East, oskarżyły Simona Cowella o blokowanie ich karier.

X-Factor krytykowany

Wśród gwiazd wielokrotnie krytykujących X-Factor znajdowali się między innymi Noel Gallagher, Elton John, David Gilmour, Annie Lennox czy Calvin Harris. Przeciwko programowi Cowella występowali również fani. Od początku istnienia programu zwycięzcy zazwyczaj okupowali pierwsze miejsca na świątecznych listach przebojów, co skutecznie eliminowało magię całego okresu. W 2009 roku brytyjski prezenter radiowy i DJ Jon Morter zachęcił ludzi, aby kupowali oni utwór Rage Against The MachineKilling In The Name, co poskutkowało zwycięstwem amerykańskiego zespołu na świątecznej liście przebojów. Kapela w ramach podziękowań zagrała w Londynie darmowy koncert.

Rage Against The Machine – Killing In The Name, Live at Finsbury Park

Jak donosi Daily Mail, powstaje serial dokumentalny o programie X-Factor. Produkcja ma ujawnić przypadki nadużyć i molestowania, jakie miały miejsce za kulisami. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins X-Factor z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →