kadr z relacji z festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2020

Wschód Kultury – Inne Brzmienia oknem na niezwykłą kulturę wschodniej Europy


02 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Już 7 lipca w Lublinie wystartuje jedyny w swoim rodzaju festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia, na którym muzyka jest jedynie jedną z przygotowanych dla uczestników atrakcji. Sprawdź, czym może zainspirować cię wschodnia kultura!

Wschód Kultury – Inne Brzmienia, czyli jedyny taki festiwal w Polsce

Każdy, kto choć odrobinę podróżuje po świecie, to przyzna. Nic nie rozwija tak, jak poznawanie innych kultur. Już tego lata nie trzeba będzie nigdzie wyjeżdżać, by to zrobić, ponieważ wraz z lubelskim festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia kultury naszych braci z Ukrainy, Gruzji, Armenii i Białorusi zagoszczą w Polsce w niezwykle kompleksowej formie. Chociaż głównie jest to festiwal muzyczny, to nie zabraknie także innych gałęzi sztuki. Jak twierdzą organizatorzy Wschodu Kultury:

Inne Brzmienia to nie tylko muzyka. Bogaty i wielowątkowy program obfituje również w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina (pokazy unikatowych filmów z krajów Partnerstwa Wschodniego), literatury (każdego roku w ramach Wschodniego Expressu wydajemy premierowe tytuły najlepszych wschodnich autorów, wprowadzając je tym samym na polski rynek) i sztuki współczesnej (wystawy plakatów, fotografia uliczna, design). 

I faktycznie, w tegorocznym line-upie wydarzenia zawarte są takie eventy jak wystawa portretów i okładek książkowych, premiery książek, panele dyskusyjne czy aktywności dla najmłodszych, wśród których znalazły się m.in. nauka gry na ukulele czy warsztaty budowy instrumentów.

Relacja z festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2020

Naprawdę inne brzmienia

To, co jednak skłoni z pewnością wielu uczestników to muzyka, a w tej warstwie również Wschód Kultury – Inne Brzmienia prezentuje się niezwykle okazale. To okazja, by poznać nowych, ciekawych artystów przebijających się na zachodni rynek muzyczny, balansujących w swojej twórczości na pograniczu wpływów zarówno muzycznych, jak i kulturowych. Pełny line-up wydarzenia znajdziecie tutaj. Przyjeżdżajcie licznie do Lublina 7-10 lipca, dostosowujcie swój kalendarz, bo szykuje się jedno z najciekawszych wydarzeń tego roku na kulturalnej mapie Polski!

Już 7 lipca w Lublinie wystartuje jedyny w swoim rodzaju festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia, na którym muzyka jest jedynie jedną z przygotowanych dla uczestników atrakcji. Sprawdź, czym może zainspirować cię wschodnia kultura! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →