fot. Ewelina Eris Wójcik

WROsound 2024 startuje 19 lipca. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins


10 czerwca 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Hasło tegorocznej imprezy to „urban jungle”. Jak co roku na scenach WROsoundu pojawią się artyści reprezentujący różne gatunki. Będzie też człowiek-gołąb.

Oryginalne wybory muzyczne

O co chodzi z człowiekiem-gołebiem? Postać króla miejskiej dżungli, który został oficjalną maskotką festiwalu i animatorem publiczności, jest nierozerwalnie związana z hasłem festiwalu. „Urban jungle” symbolizuje bowiem przestrzeń, w której odbywa się wydarzenie, ale także oryginalne wybory muzyczne, które tą przestrzeń wypełniają. Na scenach WROsoundu jest miejsce na dobry rap, jazzowe eksperymenty, intrygujący trip-hop, wysmakowaną elektronikę, różne odmiany alternatywy i songwriterów z unikalnym przekazem. Do tej pory wystąpili m.in.: Michael Kiwanuka, SOHN, Tricky, Katy B, Dub FX, HVOB, Sokół, Zdechły Osa, Brodka, Kamp!, Król, Bluszcz, Syny, Baasch i Rysy.

fot. Łukasz Spaleniak

Dwa dni, dwie sceny i miejska dżungla

WROsound 2024 odbędzie się w dniach 19-20 lipca 2024 i jak co roku zamieni zielony plac przed wrocławskim Impartem w miejską dżunglę. Na uczestników czekają dwie sceny – w tym jedna pod hasłem „Tak Brzmi Wrocław” w całości poświęcona lokalnym artystom.

Kto zagra na WROsound 2024?

W 2024 roku festiwal WROsound będzie świętował 15 lat istnienia. Będą powroty, premiery i niespodzianki, a na scenie nawet jubilat, który również będzie celebrować 15 lat pewnego albumu. Line-up przedstawia się następująco:

  • 19.07: Małpa gra Kilka numerów o czymś, Bisz, Lordofon, susk & slotkakotka123, BSK, villaz, IgnaNaĆwielu 
  • 20.07: Christian Löffler live, ONUKA,  Kasia Lins, Oxford Drama, Pola Chobot & Adam Baran, imasleep, Marek Niedzielski, Jeszcze & naked relaxing 
fot. Maziarz Picture

Less waste i większa dostępność

Organizatorom ze Strefy Kultury Wrocław zależy nie tylko na dobrej muzyce i zabawie. Wraz z odpowiedzialnymi partnerami starają się także wdrażać metodę less waste w organizacji i realizacji wydarzenia m.in.: ograniczają druki do minimum, oddają materiały reklamowe do upcyclingu, polewają darmową kranówkę, sadzą zielonej scenografii lub budują ją po prostu ze śmieci, jeżdżą bezemisyjnymi autami, wspierają zrównoważony transport, ograniczają plastik i sadzą lasy. Festiwal z każdą edycją staje się również bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnością oraz specjalnymi potrzebami.

Hasło tegorocznej imprezy to „urban jungle”. Jak co roku na scenach WROsoundu pojawią się artyści reprezentujący różne gatunki. Będzie też człowiek-gołąb. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Oryginalne wybory muzyczne […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →