fot. materiały prasowe

Woodkid prezentuje teledysk do utworu „Reactor”. Nad klipem pracował aż dwa lata


23 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Woodkid zaprezentował nam najnowszy teledysk do piosenki Reactor. W pracy nad stworzeniem klipu pomógł mu artysta wizualny Saad Moosajee.

Owoc dwuletniej pracy

Wokalista i producent muzyczny Woodkid zaprezentował swój najnowszy teledysk. Klip jest pokłosiem współpracy z artystą wizualnym Saadem Moosajeem, który wsparł go w stworzeniu wideo do utworu Reactor.

Utwór został już zaprezentowany na żywo podczas trasy koncertowej Woodkida – S16, w ramach której promował swój najnowszy album o tej samej nazwie. Artysta za jej pomocą wystąpił łącznie dla ponad 200 tysięcy fanów, w tym dwukrotnie dla polskiej publiczności.

Przeczytaj także: FEST Festival 2022 – Woodkid może i trajharduje, ale wciąż z klasą [opinia]

Woodkid prezentuje teledysk do utworu „Reactor”. Nad klipem pracował aż dwa lata
fot. materiały prasowe

Klip został stworzony za pomocą m.in. Unreal Engine – mechanizmu do tworzenia choreografii na żywo, przy zastosowaniu technologii motion capture.

Utwór Reactor napisałem dla Suginami Junior Chorus z Japonii. Nagraliśmy go w 2020 roku w Tokio. To hołd dla muzyki minimalistycznej, jak również dla anime, które było bardzo ważnym elementem sztuki, gdy byłem młodszy. Skontaktowałem się z Saadem dwa lata temu, po premierze S16. Już wtedy byłem wielkim fanem jego twórczości. Oboje z wielką pasją podchodzimy do animacji, choreografii i tańca. Kiedy zapytał, czy może zrobić wideo do jednego z utworów na albumie, zgodziłem się natychmiast i dałem mu sporo czasu na stworzenie tego pięknego filmu. Dzięki klipowi piosenka nabrała nowego wymiaru. To wspaniały prezent dla fanów z okazji drugich urodzin S16

– opowiedział Woodkid.

Piosenka była zainspirowana złotymi czasami anime z lat 90. – tytułami takimi jak Akira czy Ghost in The Shell. Oba filmy są przełomowe, a ich powstanie było możliwe dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu i ogromnej pracy wielu osób. Myślę, że w obecnych czasach coraz rzadziej zdarzają się tak pieczołowicie tworzone teledyski

– dodał Saad Moosajee.

Tym samym Woodkid, który ma już na koncie nominacje do trzech nagród Grammy oraz reżyserię klipów dla największych gwiazd światowej muzyki, takich jak: Katy Perry, Taylor Swift, Lana Del Rey czy też Harry Styles, po raz kolejny ma szansę pokusić się o viralowy rozgłos, jaki zapewnił mu między innymi jego utwór Run Boy Run, oryginalnie wydany w 2012 roku.

Woodkid – Reactor, posłuchaj!

Woodkid zaprezentował nam najnowszy teledysk do piosenki Reactor. W pracy nad stworzeniem klipu pomógł mu artysta wizualny Saad Moosajee. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Owoc dwuletniej […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →