kadr z filmu „Wojownicze Żółwie Ninja”

Jaki kolor skóry miała pierwotnie April z „Wojowniczych Żółwi Ninja”? Nie wiedzą tego nawet autorzy komiksów


08 marca 2023

Podziel się newsem:

Kolejna produkcja, kolejna afera o kolor skóry. Grono fanów Wojowniczych Żółwi Ninja wyraziło w internecie swoje niezadowolenie związane z kolorem skóry April O’Neil w najnowszej, animowanej adaptacji.

Jakiego koloru była skóra April? Tego nie wie nikt

Który to już raz? Grana przez Megan Fox w filmach aktorskich o Wojowniczych Żółwiach Ninja postać April O’Neil otrzymała znaczącą metamorfozę w najnowszym filmie animowanym, co wywołało oburzenie sporego grona fanów. Oprócz tego, że nowa April jest znacznie mniej zseksualizowana (co złośliwi uznaliby za prawdziwy powód oburzenia), teraz jest też czarnoskóra. I choć fani serii Wojownicze Żółwie Ninja pamiętają ją jako osobę o białej skórze, to doszukując się wersji oryginalnej, komiksowej, prawda jest dużo bardziej skomplikowana. Wszystko przez to, że pierwsze komiksy ukazywały się w wersji czarno-białej. Oficjalnie wiadomo, że April została częściowo zainspirowana przez ówczesną dziewczynę jednego z twórców, Kevina Eastmana. Jednak obaj twórcy postaci mają różne opinie na temat pochodzenia etnicznego wykreowanej przez nich postaci. Peter Laird opowiedział o tym nawet w jednym z wywiadów:

Jeśli zapytacie mnie, zawsze widziałem April O’Neil jako osobę białej skórze. Jeśli zapytacie Kevina, podejrzewam, że powiedziałby – tak jak w wielu wywiadach – że była mieszanej rasy.

Oburzenie dotyczące „niekanonicznej” rasy postaci April O’Neil należy więc potraktować z przymrużeniem oka. Sama afera jednak z pewnością przysłuży się popularności nadchodzącej animacji. Film w reżyserii Jeffa Rowe’a trafi do kin 4 sierpnia, a w obsadzie znaleźli się między innymi Seth Rogan, John Cena czy Post Malone.

Trailer nowej animacji Wojownicze Żółwie Ninja

Afery o Dzwoneczka i Arielkę

Afery dotyczące adaptacji i postaci koloru skóry innego niż w oryginale ostatnio bardzo mocno eskalowały, szczególnie po obsadzeniu Yary Shahidi w roli Dzwoneczka w filmie Piotruś Pan i Wendy. Jednakże nie była to pierwsza tego typu sytuacja, a temat koloru skóry postaci (nawet tych baśniowych) powraca co jakiś czas. Na polskim gruncie doświadczyliśmy licznych dyskusji o kolor skóry elfów w serialu Wiedźmin. Na światową skalę ten temat rozgorzał najmocniej przy okazji trailera innej aktorskiej adaptacji filmu animowanego, Małej Syrenki. Wcielająca się w rolę Arielki Halle Bailey nie jest biała, jak u Disneya, co bardzo nie spodobało się wielu osobom. Argumentowały one swoje niezadowolenie brakiem wierności względem materiału wyjściowego, a także tym, że Bailey jest do tej roli… za stara. Aktorka skończy w marcu 23 lata.

Kolejna produkcja, kolejna afera o kolor skóry. Grono fanów Wojowniczych Żółwi Ninja wyraziło w internecie swoje niezadowolenie związane z kolorem skóry April O’Neil w najnowszej, animowanej adaptacji. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →