fot. Universal

Wielka Brytania wystawiła reprezentanta na Eurowizję 2024. To znany artysta


21 grudnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w szwedzkim Malmö w maju 2024 r. Wielką Brytanię będzie reprezentował na nim Olly Alexander.

Konkurs i solowa płyta

Olly Alexander to wielokrotnie nagradzany artysta, znany przede wszystkim z zespołu Years & Years. Brytyjski wokalista i aktor (był nominowany nawet do nagrody BAFTA) wydał z tym projektem trzy albumy, z czego dwa dotarły do pierwszego miejsca UK Charts, a 10 singli znalazło się w brytyjskim notowaniu Top 40. Niespełna dwa lata temu Years & Years z tria przerodziło się w solowy projekt Olly’ego, a teraz okazuje się, że w 2024 r. artysta ma wydać album sygnowany własnym nazwiskiem.

68. Konkurs Piosenki Eurowizji

W nowym twórczym rozdziale na pewno pomoże Alexandrowi udział w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w szwedzkim Malmö w maju 2024 r. Olly pochwalił się tą wiadomością w trakcie finałowego odcinka programu Strictly Come Dancing stacji BBC One.

Od dzieciństwa uwielbiam oglądać Eurowizję i jestem niezmiernie podekscytowany, że będą mógł wziąć w niej udział w przyszłym roku. Jako mały chłopiec zawsze z niecierpliwością czekałem na to niesamowite, pełne nieokiełznanej radości wydarzenie, które jest cudownie chaotyczną mieszanką stylów muzycznych, teatralnych występów, szczerych emocji i humoru. Naprawdę nie mogę uwierzyć, że będę częścią tego niesamowitego dziedzictwa

– powiedział Olly Alexander.

A kto z Polski?

A kto na europejskim konkursie piosenki będzie reprezentował Polskę? Polskiego kandydata lub kandydatki jeszcze nie ma, choć chęć wystąpienia na Eurowizji 2024 wyrazili m.in. Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Luna, Anna Jurksztowicz czy Marcin Maciejczak. Natomiast dużo pewniejszym kandydatem jest Jan Rozmanowski, czyli Jann, który wygrał włanie plebiscyt na „wymarzonego reprezentanta Polski” organizowany przez dziennik-eurowizyjny.pl. Zdobył 108 punktów, pokonując Dodę (66 punktów), Roksanę Węgiel (61 punktów), Sylwię Grzeczak (56 punktów) czy Igora Herbuta (53 punkty).

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w szwedzkim Malmö w maju 2024 r. Wielką Brytanię będzie reprezentował na nim Olly Alexander. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →