kadr z klipu "Polska (serce rośnie)"

Wczasy i Polska, jakiej nigdy nie będzie? – singiel „Polska (serce rośnie)” to hymn dekadentyzmu


08 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół Wczasy właśnie podzielił się drugim singlem ze swojej nadchodzącej płyty. Polska (serce rośnie) zwiastuje, że nowy album będzie równie ironiczny – jeśli nie bardziej – co poprzedni.

Wczasy zapowiadają nowy album

Ich debiut z 2018 roku – album pod tytułem Zawody – był pewnym wprowadzeniem, przygotowaniem sceny na nadejście takich freaków, jakimi są Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło. Wczasy tworzą muzę tak, że już na wstępie się do niej zdystansowali. Brzmią, jakby mogli grać właściwie na czymkolwiek, a to, co wyjdzie spod ich rąk było efektem budżetowej sesji dobrych ziomków. Gdzieś w tle dla klimatu mogłaby siedzieć nawet dalsza rodzina, a na głównym planie lecą z koksem grube tematy polityczno-społeczne.

Dla niepoznaki przykryte są elektroniką na chłodno, gdzieniegdzie warstwą synthu i gitarowych wstawek, bardzo polskimi słowami, takimi kolokwialnymi, czasem bliskimi wulgaryzmów. Fajnie to wyszło, jeszcze lepiej się rozwinęło. Już pierwszy singiel zapowiadający płytę To wszystko kiedyś minie, czyli Tyle słów zwiastował, że będzie ciekawie. I jest, co potwierdza drugi kawałek będący przedsmakiem owego albumu.

Przeczytaj: Wczasy mają dużo do powiedzenia. Posłuchajcie singla „TYLE SŁÓW

Wczasy Polska serce rośnie
okładka albumu To wszystko kiedyś minie fot. Jarema Drozdowicz

Dekadencki soundtrack zrobi ci lepiej

Duet Wczasy przedstawia swoją nową piosenkę – o Polsce. O trudnej miłości do ojczyzny próbują mówić z lekkością i ironią, bez uderzania w patetyczne tony. Mocny post-punkowy bas oraz intensywny beat zaczerpnięty z muzyki techno niosą utwór w stronę stadionowego hymnu. Autorom utworu (Jakub Żwirełło, Bartłomiej Maczaluk) nie chodzi jednak o Stadion Narodowy, a raczej o stare zaniedbane obiekty sportowe, na których dawno już nie odbyły się żadne zawody. 

– czytamy w informacji prasowej
Wczasy Polska serce rośnie
Polska (serce rośnie) – okładka singla

WCZASY – POLSKA (SERCE ROŚNIE), posłuchaj singla

Premiera krążka To wszystko kiedyś minie została zaplanowana na 5 listopada 2021 roku. Płytę można już zamawiać w przedsprzedaży na asfaltshop.pl.

Tracklista albumu To wszystko kiedyś minie

01. TYLE SŁÓW
02. NIE DLA NAS
03. INNY ŚWIAT
04. POLSKA (SERCE ROŚNIE)
05. TRANS
06. DYLATACJA
07. POGODA
08. TAK PIĘKNIE
09. BIORĘ DO SIEBIE
10. OPUŚCIĆ DOM

Zespół Wczasy właśnie podzielił się drugim singlem ze swojej nadchodzącej płyty. Polska (serce rośnie) zwiastuje, że nowy album będzie równie ironiczny – jeśli nie bardziej – co poprzedni. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →