15 marca 2017

Podziel się newsem:

Studio Warner Bros. rozpoczyna prace nad rebootem kultowego filmu z 1999 roku bez udziału Lilly i Lary Wachowskich.

Od czasu filmu „Matrix Rewolucje” minęło już, choć ciężko w to uwierzyć, 14 lat. Od pierwszego „Matriksa” – 18. Nowe wieści z Warner Bros. mówią o tym, że studio chce jeszcze raz podłączyć nad do systemu.

Nowy „Matrix” miałby powstać bez udziału Larą i Lilly Wachowski, co oznacza, że nie zobaczymy w nim także Keanu Reevesa, który wyklucza udział w filmie stworzonym bez udziału twórców oryginału. Prawdopodobnie jednak w produkcję zaangażowany będzie oryginalny producent – John Silver.

The Hollywood Reporter twierdzi, że studio Warner Bros. jest zainteresowane pracą z Silverem, między innymi dlatego, że producent ma dość chłodne relacje z Wachowskimi, więc być może mógłby pobłogosławić produkcję nowego filmu.

matrix

Scenariusz nowej części miałby napisać Zak Penn, a w głównej roli mógłby wystąpić Michael B. Jordan. Penn już wcześniej rozwijał pomysły innych – współtworzył scenariusz „X2” i „X-Men: Ostatni Bastion”, a także „Avengers” i „Incredible Hulk”. Studio nie chce stworzyć prostego remake’u, ale pójść raczej drogą „Gwiezdnych Wojen” i stworzyć podobne spin-offy do „Rogue One” i filmach o Hanie Solo.

Ciężko się dziwić, że Warner chce znowu dać nam czerwone tabletki i włożyć wtyczki w głowy. „Matrix” i jego sequele zarobiły na świecie 1.6 miliardów dolarów. Oryginalna trylogia jednak jest do tak dużego stopnia wynikiem kreatywnej wizji jej twórców, że ciężko sobie wyobrazić dobry efekt bez ich udziału…

Studio Warner Bros. rozpoczyna prace nad rebootem kultowego filmu z 1999 roku bez udziału Lilly i Lary Wachowskich. Od czasu filmu „Matrix Rewolucje” minęło już, choć ciężko w to uwierzyć, 14 lat. Od pierwszego „Matriksa” – 18. Nowe wieści z Warner Bros. mówią o tym, że studio chce jeszcze raz podłączyć nad do systemu. Nowy […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku: