W Warszawie powstała ścieżka dla „smartfonowych zombie”


27 lipca 2019

Obserwuj nas na instagramie:

W tramwaju, na ulicy, na przejściu dla pieszych… ciężko jest nie zauważyć osoby wpatrzonej w telefon. W Warszawie powstała ścieżka dedykowana właśnie im. Sprawdźcie, jak to wygląda.

Ścieżka dla osób zapatrzonych w smartfony w Warszawie

Studentki Politechniki Warszawskiej: Joanna Majsak, Marcelina Orchowska, Marianna Babral i Julia Szafrańska stworzyły nietypową ścieżkę dla osób zapatrzonych w smartfony. Uważamy, że taka ścieżka jest potrzebna! Wiadomo, że lepiej by było gdybyśmy jednak mieli samokontrolę i idąc chodnikiem starali się chować telefony do kieszeni. Ale niestety w tych czasach będzie to chyba trudne.

Ten konkretny fragment ścieżki pojawił się tuż obok budynku warszawskiej Politechniki przy ulicy Nowowiejskiej. Projekt powstał podczas seminarium na uczelni. Na ulicach jest coraz więcej „smartfonownych zombie”. Taka ścieżka daje możliwości bezpieczniejszego poruszania się w przestrzeni publicznej.

Autorki o projekcie:

Ścieżka nie miała być „prawdziwa” w sensie użytkowym, miała być pewną formą wizualnego dowcipu, który zwraca uwagę na coś, co jest potencjalnie problemem naszych czasów. To, że wszyscy intensywnie korzystamy z telefonu, jest oczywiste, ale grupa takich osób często potrafi być uciążliwa w ruchu pieszych, na chodnikach zdarzają się wypadki spowodowane brakiem uwagi. Ta ścieżka trochę wyśmiewa takich użytkowników, a jednocześnie zmusza do refleksji – bo w końcu każdy z nas chociaż raz szedł chodnikiem, patrząc w telefon – czy pewnego dnia będziemy potrzebować takiej ścieżki, żeby poruszać się po mieście? Może będzie jak w „Black mirror”, gdzie faktycznie chodniki są podzielone na strefy, bo inaczej ruch pieszych byłby niemożliwy przez zdominowanie naszego codziennego życia przez nowe technologie?

Chcielibyście więcej takich ścieżek na stałe?

zdjęcia: www.placpolitechniki1.wordpress.com

W tramwaju, na ulicy, na przejściu dla pieszych… ciężko jest nie zauważyć osoby wpatrzonej w telefon. W Warszawie powstała ścieżka dedykowana właśnie im. Sprawdźcie, jak to wygląda. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →