Mówią na nich „islandzcy The XX”, ale to za mało. Vök z płytą i koncertami w Polsce

Rytmy.pl
07 marca 2017

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Doczekaliśmy się albumowego debiutu zjawiskowej grupy Vök! Jedno z największych objawień islandzkiej sceny ostatnich lat zagra również w Polsce!

Zespół z Hafnarfjörður („miasto elfów”) pod wodzą charyzmatycznej wokalistki Margrét Rán zyskał sobie miano „islandzkich The xx”, jednak to opinia tyleż pochlebna, co dla Islandczyków krzywdząca. Grupa znalazła bowiem swój własny styl, w którym słychać echa zarówno trip-hopu, nowoczesnego electro-popu, r’n’b i indie-rocka.

Pełnię talentu Vök odkrywają na znakomitej płycie zatytułowanej „Figure”. Pełnowymiarowy debiut Islandczyków ukaże się 28 kwietnia, zaś w maju Vök będą promowali wydawnictwo podczas europejskiej trasy koncertowej. Oczywiście zagrają również w Polsce, gdzie mają już wierne grono fanów. Islandczycy wystąpią 8 maja w Katowicach (klub Hipnoza), dzień później w Poznaniu (Spot) zaś 10 maja w Warszawie (Niebo).

– Na „Figure” przenieśliśmy naszą muzykę z komputera w bardziej organiczne i żywe środowisko. Na tej płycie udało się nam wyjść poza swoją strefę komfortu, a zarazem stworzyć piosenki, z którymi jesteśmy bardzo związani, które coś znaczą – tłumaczą muzycy.

Zmiany nastroju, eklektyzm, wszechstronność przy równoczesnym zachowaniu melodycznej lekkości i subtelnego rytmicznego pulsu doskonale pasują do tytułu krążka. – Figure – to słowo jest równie wieloznaczne, co nasza muzyka – mówi wokalistka Margrét, która wraz z saksofonistą Andri Márem zakładała zespół.

Swój nowy materiał zespół szlifował pod czujnym okiem świetnego producenta Bretta Coxa – współpracownika Alt-J i Jacka Garratta. Nowy album ukaże się nakładem prestiżowej wytwórni Nettwerk Records (odkrywców talentu m.in. Passenger)

Vök – koncerty w Polsce

08.05 Katowice, Hipnoza [KUP BILET]
09.05 Poznań, Spot [KUP BILET]
10.05 Warszawa, Niebo [KUP BILET]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilety

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.