fot. materiały prasowe

Velma ze „Scooby-Doo” jest lesbijką. Fani są zachwyceni


05 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Od dawna podejrzewano, że Velma jest queerową bohaterką, aż producenci w końcu oficjalnie to potwierdzili w filmie Scooby-Doo! Cukierek albo psikus.

Velma lesbijką? Producenci oficjalnie potwierdzają

Scooby-Doo ma bardzo szerokie uniwersum, w którego skład wchodzą seriale, filmy (animowane oraz aktorskie) i komiksy. Najnowsza produkcja o przygodach Brygady Detektywów potwierdza coś, o czym fani spekulowali już od dawna, a mianowicie – homoseksualność Velmy. Klip błyskawicznie stał się viralem na Twitterze ze względu na pierwsze oficjalne oświadczenie o niehetronormatywnej orientacji bohaterki.

Fakt, że przyjaciółka Scooby’ego jest queerowa, nie był bynajmniej wymysłem fanów. Jak podaje Variety, James Gunn, scenarzysta aktorskich produkcji, chciał uwzględnić wątek jej romantycznego zainteresowania kobietami w filmie, lecz spotkał się z odmową studia. W podobnym tonie wypowiada się Tony Cervone, producent animowanego seriali Scooby-Doo i Brygada Detektywów.

Przeczytaj: Scooby Doo oficjalnie świętuje w październiku. Będą nowości z uniwersum kultowej Brygady Detektywów

Velma ze „Scooby-Doo” jest lesbijką. Fani są zachwyceni
kadr z filmu Scooby-Doo! Cukierek albo psikus

Scooby-Doo says gay rights

To, że Velma jest lesbijką, wchodzi jednak do kanonu dopiero wraz z filmem Scooby-Doo! Cukierek albo psikus. Bohaterka ewidentnie wykazuje zainteresowanie pewną projektantką mody, a później dosłownie wyznaje Dafne, że się zauroczyła.

W sieci znajdziemy mnóstwo pozytywnych komentarzy na temat coming-outu Velmy. Głos zabrała także Hayley Kiyoko, która grała bohaterkę w kilku filmach z franczyzy Scooby-Doo.

Pamiętam, kiedy dostałam rolę Velmy w 2008 roku. To była moja pierwsza duża rola w filmie. Pamiętam też, że pomyślałam sobie: „Ciekawe, czy wiedzą, że zaangażowali lesbijkę jako Velmę”. Here we are, czternaście lat później. Kocham was wszystkich

– napisała na Twitterze Hayley.

Od dawna podejrzewano, że Velma jest queerową bohaterką, aż producenci w końcu oficjalnie to potwierdzili w filmie Scooby-Doo! Cukierek albo psikus. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Velma lesbijką? Producenci […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →