fot. HBO

Velma” dla dorosłych już na HBO Max. Są pierwsze odcinki


12 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

HBO Max podzieliło się pierwszym oficjalnym zwiastunem serialu dla dorosłych Velma, w którym bohaterowie przeklinają, biorą narkotyki, a zbrodnie są prawdziwe. Od 12 stycznia na platformie zobaczymy dwa pierwsze odcinki produkcji.

Queerowa Velma dla dorosłych

Na temat Velmy zrobiło się głośno po tym, gdy twórcy nadchodzącego serialu ogłosili, że główna bohaterka będzie lesbijką. Większość fanów zareagowała pozytywnie. W tym aktorka Hayley Kiyoko, która również jest homoseksualna, a Velmę grała w filmowych przygodach gangu Scooby’ego.

W pierwszym oficjalnym zwiastunie pojawia się nawet zapowiedź tego, że między Velmą (Mindy Kalling) a szkolną królową Daphne (Constance Wu) może zaiskrzyć! Kiedyś przyjaciółki, obecnie przeciwniczki, mają na ekranie moment zbliżenia. Pojawiają się przypuszczenia, że może być to wątek o popularnym motywie enemies to lovers, czyli „od wrogów do kochanków”, kochanym przez fanki romansu.

Wątek queerowy nie jest jedyną nowością animowanej komedii gwiazdy The Office, Mindy Kalling, która jest twórczynią produkcji i aktorką, która wcieliła się w rolę Velmy. Fabuła serialu HBO Max jest zapowiedziana jako film dla dorosłych. Bohaterowie bajki dalecy będą od oryginalnej wersji o przygodach poczciwego psa i jego brygady. Tym razem będą przeklinać, brać narkotyki i rozwiązywać zagadki prawdziwych brutalnych zbrodni.

Bohaterowie jako młodzi dorośli

W Velmie cały skład Scooby’ego wciąż chodzi do szkoły, co wpasowuje się w chętnie oglądane high school drama, opowiadające o rozterkach młodych dorosłych i licznych dramatach międzyludzkich. Fred (Glenn Howerton) zagra stereotypowego przystojniaka, który – jak twierdzi w zwiastunie – ma chorobę, przez którą nie rozpoznaje ludzi, którzy nie są atrakcyjni. Kudłaty, czyli tak naprawdę Norvill (Sam Richardson, w domyśle będzie typowym stonerem, co pasuje do jego roztargnienia z oryginalnych bajek. Główna bohaterka zapowiada się jako przemądrzała kujonka, której wydaje się, że jest lepsza niż inne dziewczyny.

Velma w nowym zwiastunie serialu

Serial opowiada o genezie bohaterów sprzed przygód z uniwersum Scooby’ego, z naciskiem na tytułową Velmę. Wszyscy zostaną wpędzeni w zagadkę morderstwa, po tym jak w szkolnej szafce Velma odnajduje martwą dziewczynę. Bohaterka staje się główną podejrzaną w sprawie morderstwa…

12 stycznia 2023 roku pojawiły się pierwsze odcinku serialu na platformie HBO Max.

Pierwszy oficjalny zwiastun Velmy

HBO Max podzieliło się pierwszym oficjalnym zwiastunem serialu dla dorosłych Velma, w którym bohaterowie przeklinają, biorą narkotyki, a zbrodnie są prawdziwe. Od 12 stycznia na platformie zobaczymy dwa pierwsze odcinki produkcji. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →