kadr ze zwiastuna serialu „Velma”

„Velma” rusza rozwiązywać zagadki. HBO podzieliło się zwiastunem serialu dla dorosłych


07 października 2022

Podziel się newsem:

HBO Max udostępniło pierwszy teaser serialu animowanego dla dorosłych – Velma. W główną bohaterkę wcieli się jedna ze scenarzystek The Office, Mindy Kaling, która w serialu grała Kelly Kapoor.

Jak powstała Tajemnicza Spółka?

Velma będzie animowanym serialem dla dorosłych, który skupi się na tytułowej postaci, członkini Tajemniczej Spółki z serii Scooby-Doo. Produkcja przedstawi genezę jednej z najbardziej znanych, amerykańskich postaci rozwiązujących zagadki. Obraz będzie składał się z dziesięciu odcinków. Pomysłodawczynią i producentką wykonawczą serialu Velma jest Mindy Kaling, którą szersza publiczność może kojarzyć z roli Kelly Kappor w serialu The Office (aktorka była również scenarzystką tej produkcji). Kaling podłożyła też Velmie głos. W animacji nie zabraknie oczywiście innych, dobrze znanych nam postaci, gdyż pojawią się w niej także Fred, Daphne i „Kudłaty”. Głosów użyczyli im odpowiednio Glenn Howerton, Constance Wu i Sam Richardson. W produkcji usłyszymy również głosy takich osobistości, jak „Weird Al” Yankovic, Debby Ryan, Ken Leung, Wanda Sykes czy Ming-Na Wen.

Twórcy zdecydowali się nie umieszczać w serialu postaci Scooby’ego Doo ze względu na pomysł produkcji dla dorosłych. Według scenarzysty Charlesa Grandy’ego to właśnie sympatyczny pies był w głównej mierze tym, co oryginalne kreskówki czyniło produkcjami dla dzieci. Velma zadebiutuje na platformie HBO Max w 2023 roku.

Velma – zobacz zwiastun

Velma lesbijką. Fani reagują pozytywnie

Ogłoszenie premiery serialu i zwiastun pojawiający się właśnie teraz raczej nie są przypadkiem. Kilka dni temu w Internecie ukazał się klip z filmu Scooby Doo! Cukierek albo psikus, który potwierdził wieloletnie domysły fanów o tym, że Velma jest postacią queerową. Informacje te znalazły także potwierdzenie w słowach Jamesa Gunna, który lata temu chciał umieścić taki wątek w aktorskich produkcjach, ale spotkał się z odmową studia. Coming-out Velmy spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, a głos zabrała także wcielająca się w nią w filmach aktorskich Hayley Kiyoko.

Pamiętam, kiedy dostałam rolę Velmy w 2008 roku. To była moja pierwsza duża rola w filmie. Pamiętam też, że pomyślałam sobie: „Ciekawe, czy wiedzą, że zaangażowali lesbijkę jako Velmę”. Here we are, czternaście lat później. Kocham was wszystkich

– napisała na Twitterze.

HBO Max udostępniło pierwszy teaser serialu animowanego dla dorosłych – Velma. W główną bohaterkę wcieli się jedna ze scenarzystek The Office, Mindy Kaling, która w serialu grała Kelly Kapoor. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →