Marta Kaczmarek, Sonia Kaźmierczak

Variete z nowym singlem i zapowiedzią płyty


24 listopada 2021

Podziel się newsem:

Po 4 latach od ostatniego albumu, Variete powraca z nowym singlem zwiastującym płytę Dziki Książę. Sprawdźcie Lekko.

Nowy album Variete coraz bliżej

Mijają cztery lata od wydania Nie wiem, ostatniego albumu Variete, ciepło przyjętego przez krytyków i słuchaczy. Z pewnością więc wiele osób ucieszy się na wieść, że to koniec oczekiwania na kolejny projekt zespołu Grzegorza Kaźmierczaka. Jak czytamy w informacji prasowej:

„Dziki książę”, najnowsza płyta Variete, wciąga jak 10 odcinkowy serial.  Nie ma w Polsce zespołu, który z taką konsekwencją przeciwstawiałby się swojemu wcześniejszemu, w tym wypadku, zimno-falowemu, wizerunkowi. Z każdą kolejną płytą, muzyka Variete gubi ciężar pierwszych produkcji i zyskuje hipnotyczny powab. Autostrady południa, upał dzielnice Warszawy, poszukiwanie piękna -esencjonalne i wyrafinowane opowieści tkane przez zespół, robią ze słuchaczem to, co powinna robić sztuka: skłaniają do refleksji i pozostawiają trudno zmywalny ślad.

Jest pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Variete

Premiera Dzikiego księcia już 26 listopada, a preorder płyty jest już do kupienia na stronie wytwórni Mystic Production. Tymczasem do sieci trafił teledysk do pierwszego singla z płyty zatytułowanego Lekko. Autorami teledysku są twórcy związani z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.

Utwór Lekko reprezentuje to, co najlepsze w nowym Variete – trans, siłę, elementy etno, połączone  z frazami Grzegorza Kaźmierczaka pozostają na długo w świadomości:

„…ściskam mikrofon,

przez obudowę

się nagrywają rzeki krwi

płynące w mojej dłoni”     

Informacja prasowa

Variete – Lekko

   

Po 4 latach od ostatniego albumu, Variete powraca z nowym singlem zwiastującym płytę Dziki Książę. Sprawdźcie Lekko. Nowy album Variete coraz bliżej Mijają cztery lata od wydania Nie wiem, ostatniego albumu Variete, ciepło przyjętego przez krytyków i słuchaczy. Z pewnością więc wiele osób ucieszy się na wieść, że to koniec oczekiwania na kolejny projekt zespołu […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →