URB4N: Miuosh nagrał płytę inspirowaną energią Katowic!

Obserwuj nas na instagramie:

Do nowego projektu zaprosił takich artystów z zespołów Jóga, Hengelo i Soxso.

Najbardziej oryginalni i obiecujący muzycy z Katowic spotkali się razem w studiu, by wspólnie stworzyć oryginalne, wyjątkowe brzmienie swojego miasta. Tak powstał projekt URB4N zainicjowany przez powstającą na Śląsku Galerię Libero.

Efektem finalnym projektu jest krążek wyprodukowany przez Libero, na którym usłyszymy też młode, eksperymentuje formacje, takie jak Jóga, Hengelo i Soxso. URB4N to dla Miuosha nowy nurt muzyki miejskiej, która wychodzi poza schematy i swobodnie łączy w sobie najróżniejsze gatunki.

Moim zdaniem to nowe określenie tego wszystkiego, co dzieje się w muzyce miejskiej. Bo te szufladki, które ktoś wymyślił dziesięć lat temu, dwadzieścia lat temu, już są za małe i nie oddają dokładnie tego, co w muzyce się dzieje.

Utwory nagrane w ramach projektu URB4N zostały wydane na winylu, ale można je też bezpłatnie pobrać ze strony Galerii Libero.

Miuosh to raper i producent mocno związany z katowicką sceną. Jest właścicielem wytwórni Fandango Records. Ma na koncie 10 solowych albumów i współpracę z takimi artystami, jak Smoliki, Budka Suflera, Myslovitz czy Radzimir Dębski.

 

Do nowego projektu zaprosił takich artystów z zespołów Jóga, Hengelo i Soxso. Najbardziej oryginalni i obiecujący muzycy z Katowic spotkali się razem w studiu, by wspólnie stworzyć oryginalne, wyjątkowe brzmienie swojego miasta. Tak powstał projekt URB4N zainicjowany przez powstającą na Śląsku Galerię Libero. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →