screen z gry „Uncharted”

“Uncharted 5” rzeczywiście powstaje? Nowa rekruterka Naughty Dog mogła zdradzić plany studia


20 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Jedna z najpopularniejszych franczyz na konsole PlayStation ma szansę powrócić? Pracownica Naughty Dog mogła zdradzić, że Uncharted 5 jest w trakcie realizacji.

Naughty Dog pracuje nad Uncharted 5?

Wczoraj na LinkedIn pojawił się post nowej pracownicy studia Naughty Dog, który może zainteresować fanów serii Uncharted. Christina-Marie Drake McBrearty pochwaliła się obserwującym, że dołączyła do firmy w charakterze rekruterki. W obszernym tekście, oprócz podkreślenia ekscytacji, autorka mogła również zdradzić plany dotyczące dalszego rozwinięcia flagowej franczyzy studia.

Zobacz: Sony stawia na gry-usługi. W ciągu najbliższych lat firma wyda “ponad 10” tytułów

(…) Jeszcze bardziej wyjątkowa jest możliwość tworzenia przyszłych zespołów nie tylko dla nowych tytułów, ale także dla spuścizny Uncharted, która jest bardzo osobista i specyficzna dla mnie i mojej rodziny. Z racji tego, że jestem spokrewniona z Sir Francisem Drakiem, seria Uncharted ma dla mnie bardzo osobisty charakter i jestem zaszczycona, że mogę pracować z tymi, którzy wnieśli w życie aspekty naszej rodzinnej historii.

– napisała Christina-Marie Drake McBrearty.

Serwis ppe.pl podkreśla, że to nie pierwsza przesłanka o kolejnej części Uncharted. W zeszłym roku o powstawaniu piątej odsłony serii informował Jason Schreier, popularny dziennikarz i autor książek. Wówczas Schreier podawał, że Sony kładzie ogromny nacisk na rozwijanie blockbusterowych produkcji, przez co anulowano choćby Days Gone 2.

Franczyza prężnie się rozwija

Pierwsza odsłona serii Uncharted, o podtytule Fortuna Drake’a, zadebiutowała w 2007 roku na PlayStation 3. Jako Nathan Drake wyruszyliśmy w poszukiwania El Dorado. Deweloperzy z Naughty Dog zaserwowali graczom jeszcze trzy pełnoprawne odsłony, tj. Pośród złodziei, Oszustwo Drake’a oraz Kres złodzieja. W 2017 roku ukazał się także dodatek Zaginione dziedzictwo, natomiast w tym roku pojawiło się wydanie zbiorcze Kolekcja Dziedzictwo Złodziei.

Oprócz gier wideo w lutym na wielkim ekranie zadebiutował również film w reżyserii Rubena Fleischera. W główną rolę wcielił się Tom Holland. Pod koniec marca produkcja stała się piątą najbardziej dochodową ekranizacją gry w historii kinematografii. W nieco ponad miesiąc produkcja zarobiła ponad trzysta trzydzieści siedem milionów dolarów.

Uncharted – oficjalny zwiastun

Jedna z najpopularniejszych franczyz na konsole PlayStation ma szansę powrócić? Pracownica Naughty Dog mogła zdradzić, że Uncharted 5 jest w trakcie realizacji. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →