Tyler, The Creator stworzył muzykę do reklamy Coca-Coli


26 lutego 2021

Podziel się newsem:

Producent znanego gazowanego napoju do stworzenia muzyki na potrzeby reklamy swojego produktu angażował już największe nazwiska ze świata muzyki. Do grona osób, których twórczość słyszymy w telewizyjnych spotach Coca-Coli dołączył niedawno Tyler, The Creator.

Filmy reklamujące Coca-Colę przybrały już niemal formę zjawiska popkulturowego. Ich kolejne premiery są wyczekiwane, a same spoty kojarzone przez większość ludzi na świecie. Niektóre z nich pamiętamy potem przez całe dekady. Przypomnijmy jedynie, że we wcześniejszych reklamach Coca-Coli słyszeliśmy już utwory takich sław, jak Louis Armstrong, AC/DC, czy Queen. Bezpośrednio z brandem współpracowali natomiast między innymi Avicii, Calvin Harris, CeeLo-Green i Mark Ronson.

Tyler, The Creator – Open That Coca-Cola

W roku 2021 padło na Tylera, The Creatora. Słynny raper i producent początkowo miał jednak wątpliwości, czy przyjąć propozycję współpracy z gazowanym gigantem. Wolf Haley swoimi obawami odnośnie złożonej oferty ze strony Coca-Coli podzielił się z fanami za pośrednictwem Twittera. A następnie, na całe szczęście, podjął rzuconą mu rękawicę.

Efektem współpracy Tylera, The Creatora z marką Coca-Cola jest spot zatytułowany Open That Coca-Cola. Współtwórca kolektywu Odd Future jest całkowicie odpowiedzialny za muzykę, którą słyszymy w najnowszej reklamie Coli. Tyler dorzucił też również refren i ad liby. To właśnie partie wokalne The Creatora czynią ten utwór tak charakterystycznym. Czujemy, że niedługo wpadające w ucho „sip, sip, sip, sip, sip” i „yeah, good, good, good”, nucić będzie sporo z nas przy okazji otwierania butelki Coli. Muzyka autorstwa Tylera, The Creatora jest również najfajniejszym elementem całego spotu. Sama reklama moim zdaniem jest nieco infantylna. Nie można jednak odmówić jej pozytywnego vibe’u, a na pozytywnych emocjach Coca-Coli zależy przecież najbardziej.

Open That Coca-Cola – spot reklamowy  

Z efektu swojej pracy usatysfakcjonowany jest również sam Tyler, The Creator. Już po opublikowaniu spotu Open That Coca-Cola wyraził swoje zadowolenie ze współpracy z Coca Colą.

Dla Tylera to nie pierwszyzna

Współpraca z Coca-Colą nie jest pierwszym spotkaniem Tylera, The Creatora ze światem filmu i reklamy. Warto wspomnieć, ze raper i producent zamieszany był w stworzenie ścieżki dźwiękowej do filmu The Grinch, a także w produkcję spotu dla Mountain Dew. Zaprezentowana w 2013 roku reklama okazała się niestety mocnym niewypałem. Spot autorstwa Tylera, The Creatora ogłoszono najbardziej rasistowską reklamą w historii! PepsiCo za współpracę z Goblinem musiało wówczas mocno przepraszać. A dlaczego? Przypomnijmy.

Mountain Dew – spot reklamowy

Igor najlepszym rapowym albumem

Wydawnicze dokonania Tylera, The Creatora natomiast kończą się na ten moment w 2019. Ostatnim jak dotąd albumem Tylera Haley’a jest krążek Igor. Raper i producent w ubiegłym roku otrzymał za ten materiał nagrodę Grammy w kategorii Best Rap Album.

Tyler, The Creator ze statuetką Grammy
Tyler, The Creator ze statuetką Grammy

Tyler, The Creator – Igor – odsłuch

Spot reklamowy z muzyką nagrodzonego statuetką Grammy rapera i producenta zatytułowany został „Open That Coca-Cola”.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.