Twórcy „Twojego Vincenta” zapowiadają adaptację „Chłopów” Reymonta


05 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Dorota Kobiela i Hugh Welchman, twórcy nominowanego do Oscara Twojego Vincenta zapowiadają kolejny film stworzony w technice animacji malarskiej.

Twój Vincent, który swoją premierę miał w 2017 roku okazał się ogromnym sukcesem. Film zrealizowany w technice animacji malarskiej, polegającej na przeniesienie na ekran kilkudziesięciu tysięcy obrazów zachwycił członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, co zaowocowało nominacją do Oscara. Przedstawił on ostatnie chwile życia Vincenta van Gogha.

Jak się okazuje twórcy filmu pracują już nad kolejną produkcją. Tym razem będzie to adaptacja nagrodzonej Literacką Nagrodą Nobla powieści Chłopi Władysława Reymonta.Opowiada ona o losach mieszkańców wsi Lipce na przestrzeni czterech pór roku.

Adaptacja Chłopów Władysława Reymonta w technice animacji malarskiej

Film powstanie najpierw z aktorami, a następnie zostanie przerobiony na animację. Zdjęcia do nowej adaptacji Chłopów już ruszyły i mają potrwać 36 dni. Później każda klatka filmu zostanie odrysowana w postaci obrazu olejnego, czym zajmie się ponad 50 malarzy z Polski, Serbii i Ukrainy. Łącznie powstanie 72 tysięcy klatek. Na ekranie pojawią się także interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.

Jeśli chodzi o aktorów, to w obsadzie Chłopów znaleźli się: Kamila Urzędowska (jako Jagna), Mirosław Baka (Boryna), Sonia Mietelica (Hanka), Robert Gulaczyk (Antek), Ewa Kasprzyk (Dominikowa), Andrzej Konopka (Wójt), Małgorzata Kożuchowska i Julia Wieniawa.

Muzykę do produkcji stworzy Łukasz L.U.C. Rostowski, za scenariusz i reżyserię odpowiada Dorota Kobiela, wspierana przez Hugh Welchmana. Film ma trafić do kin w 2022 roku.

chłopi nowa adaptacja
autor: Małgorzata Kuźnik
chłopi nowa adaptacja
autor: Małgorzata Kuźnik

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.