Transatlantyk 2019 – poznaj tegorocznych zwycięzców festiwalu

Obserwuj nas na instagramie:

W Łodzi zakończyła się 9. edycja festiwalu Transatlantyk, który w tym roku zanotował rekordową frekwencję. Sprawdźcie, w czyje ręce trafiły statuetki.

9. edycja Festiwalu Transatlantyk to tłumy kinomanów na najlepszych filmach z całego świata. To właśnie publiczność wybrała laureata Transatlantyk Distribution Award w wysokości 40 000 zł. Nagroda to finansowe wsparcie dla polskiego dystrybutora filmu. W tym roku filmem najwyżej ocenionym przez publiczność łódzkiego Festiwalu był Błąd systemu w reżyserii Nory Fingscheidt.

W sekcji Nowe Kino swoją nagrodę wręczyło także Jury Młodych Krytyków. Laureaci konkursów krytyczno-filmowych Festiwalu Kamera Akcja za najlepszy film Festiwalu uznali Kiedy odejdę Nimroda Eldara. Młodzi Krytycy wyróżnili także film Still Recording Saeeda Al Batala i Ghiatha Ayouba, wstrząsającą relację z ogarniętej wojną domową Syrii.

transatlantyk 2019 lista zwycięzców

Transatlantyk 2019 – lista zwycięzców:

Transatlantyk Distribution Award 2019 — Konkurs Nowe Kino
Błąd systemu (System Crasher), reż. Nora Fingscheidt, Niemcy 2019

Nagroda Młodych Krytyków
Kiedy odejdę (The Day After I’m Gone), reż. Nimrod Eldar, Izrael 2019
Wyróżnienie — Still Recording, reż. Saeed Al Batal, Ghiath Ayoub, Liban, Syria, Francja, Katar, Niemcy 2019

Konkurs Polskich Krótkich Metraży
1 Nagroda
Deszcz (The Rain), reż Piotr Milczarek
2 Nagroda
Odprawa (The Briefing), reż Filip Drzewiecki
3 Nagroda
Bliscy (Loved Ones), reż. Zofia Kowalewska
Wyróżnienie specjalne
Piołun (Bitter Herb), reż. Maria Ornaf

W Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Transatlantyk Instant Composition Contest, jedynym na świecie konkursie improwizacji natychmiastowej zwyciężyli:
I miejsce — Zuzanna Całka
II miejsce — Joanna Kucharczyk
III miejsce — Karolina Krzyżanowska
Wyróżnienie — Paweł Łapuć

Nagrodę Best Polish Young Composer, przyznawaną prze ZAiKS otrzymał Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

Podczas Gali Otwarcia Festiwalu statuetkę FIPRESCI Platinum Award 94 otrzymał mistrz meksykańskiego kina — Arturo Ripstein

Transatlantyk 2019 – rekordowa frekwencja

Tegoroczna edycja festiwalu Transatlantyk odbyła się w dniach 12-19 lipca w Łodzi. Wydarzenie zanotowało rekordową frekwencję – przy kasach biletowych zbierały się tłumy chętnych a wszystkie seanse były wyprzedane.

W Łodzi zakończyła się 9. edycja festiwalu Transatlantyk, który w tym roku zanotował rekordową frekwencję. Sprawdźcie, w czyje ręce trafiły statuetki. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins 9. edycja Festiwalu […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →