Długość nie ma znaczenia! Najlepsze krótkie, acz treściwe filmy obejrzysz na Short Waves Festival 2018!


19 marca 2018

Podziel się newsem:

20 marca w Poznaniu rusza festiwal filmów krótkometrażowych Short Waves Festival 2018!

Przez 5 festiwalowych dni będzie można obejrzeć ogrom dobrego kina. Short Waves Festival 2018 to okazja z zapoznaniem się z najlepszymi krótkimi metrażami z całego świata i na każdy temat.

Jak co roku będzie okazja, by zarumienić się podczas oglądania błyskotliwych filmów o seksie w ramach cyklu Hot Shorts, pośmiać z najdziwniejszych relacji międzyludzkich podczas Comedy Shorts, a także zapoznać się z najlepszymi produkcjami o tańcu, które pokazane zostaną w bloku Dances With Camera. Nie zabraknie też też filmów o mieście i architekturze (Urban View) oraz kobiecego spojrzenia na kobiety (Girl Power).

Ale to nie koniec atrakcji, które z okazji 10-lecia Short Waves Festival przygotowali organizatorzy. Festiwal rozpocznie All-In – wydarzenie będące połączeniem przeglądu najlepszych filmów z kolejnych edycji festiwalu z elementami z pola sztuk wizualnych i performatywnych. Na tę okazję powstała specjalna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez DJ’a i sound-makera Elvirę, a gościem specjalnym wydarzenia będzie znana miłośnikom elektronicznego brzmienia Rebeka.

Na Random Home Cinema będzie można z kolei poczuć niepowtarzalny klimat filmowych domówek. Tu seanse odbędą się w tajemniczych lokalizacjach prywatnych mieszkań, które zostaną zaaranżowane w klimacie prezentowanych krótkich metraży.

A Wall is a Screen to z kolei połączenie idei zwiedzania miasta z przewodnikiem z elementami kina plenerowego. Widzowie przez 1,5 godziny będą spacerować ulicami Poznania oglądając krótkie metraże wyświetlane na ścianach budynków. Filmowy spacer będzie polską premierą powstałego w Hamburgu 15 lat temu projektu.

Krótko, treściwie i z niepowtarzalnym klimatem! Short Waves Festival 2018 w Poznaniu rusza już 20 marca i potrwa do końca tygodnia. Jeśli Poznań jest Wam po drodze – wpadajcie koniecznie!

 

20 marca w Poznaniu rusza festiwal filmów krótkometrażowych Short Waves Festival 2018! Przez 5 festiwalowych dni będzie można obejrzeć ogrom dobrego kina. Short Waves Festival 2018 to okazja z zapoznaniem się z najlepszymi krótkimi metrażami z całego świata i na każdy temat. Jak co roku będzie okazja, by zarumienić się podczas oglądania błyskotliwych filmów o […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →