Tom Hardy jako Al Capone w filmie biograficznym o najsłynniejszym gangsterze Ameryki


18 kwietnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Twórcy filmu Capone, który opowiadać będzie historię amerykańskiego gangstera, pokazali pierwszy zwiastun i zdradzili datę premiery. W głównej roli zobaczymy Toma Hardy’ego.

Capone to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier filmowych tego roku. Produkcja w reżyserii Josha Tranka, znanego chociażby z Fantastycznej Czwórki, będzie miała swoją premierę 12 maja. Film nie trafi jednak na ekrany kin, tylko na amerykańskie serwisy streamingowe. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli go obejrzeć w Polsce.

Capone – fabuła i obsada filmu biograficznego o Alu Capone

Według zapowiedzi film pokaże 47-letniego Ala Capone, który po latach spędzonych w więzieniu zaczyna cierpieć na demencję i zaczyna mierzyć się z demonami swojej przeszłości.

W roli gangstera zobaczymy brytyjskiego aktora Toma Hardy’ego. Oprócz niego w filmie wystąpią także: Linda Carellini w roli żony Ala Capone – Mae, Katherine Narducci jako siostra Rosie, Matt Dillon zagra najlepszego przyjaciela Ala – Johnny’ego, Kyle MacLachlan wcieli się w rolę doktora Karlocka a Jack Lowden pojawi się na ekranie jako agent FBI Crawford.

Zobaczcie pierwszy zwiastun:

Capone -trailer


Al Capone to amerykański gangster pochodzenia włoskiego, który wielką sławę i pieniądze zdobył m.in. dzięki prohibicji w Stanach Zjednoczonych, która została wprowadzona w latach 20.XX wieku. Przez wiele lat był nieuchwytny, aż do 1931 roku, kiedy to stanął przez sądem za niepłacenie podatków. Został wówczas skazany na 11 lat więzienia i 80 tysięcy dolarów grzywny. Część wyroku przesiedział w Alcatraz. Po wyjściu na wolność jego stan fizyczny i psychiczny nie pozwolił mu na dalsze prowadzenie przestępczej działalności. Zmarł w 1946 roku na zapalenie płuc i wylew krwi do mózgu.

Twórcy filmu Capone, który opowiadać będzie historię amerykańskiego gangstera, pokazali pierwszy zwiastun i zdradzili datę premiery. W głównej roli zobaczymy Toma Hardy’ego. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Capone to […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →