To nie jest hip-hop. Rozmowy II. Sprawdź dotychczas ogłoszonych artystów

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Książka To nie jest hip-hop. Rozmowy II trafi do sprzedaży 27 września. Co tydzień poznajemy kolejnych artystów, którzy się na niej pojawią. Zobaczcie, kogo to tej pory ogłosili autorzy.

To nie jest hip-hop. Rozmowy II – premiera 27 września

To nie jest hip-hop. Rozmowy II to druga część książki, na którą składają się wywiady z postaciami związanymi z polskim hip-hopem. W nadchodzącym wydawnictwie autorzy Jacek Baliński i Bartek Strowski zaprezentują rozmowy z 20 zasłużonymi osobistościami.

Od 25 czerwca, co tydzień ujawniani są kolejni goście, którzy pojawią się w książce. Zebraliśmy wszystkich, dotychczas ogłoszonych artystów.

Oskar (PRO8L3M)

Oskar jest zjawiskowym raperem, autorem tekstów oraz współzałożycielem zespołu PRO8L3M. Na scenie pojawił się w 2008 roku, nagrywając w zespole Dobry Towar. Jest autorem sześciu oficjalnych wydawnictw, z których trzy pokryły się Platyną. W powszechnej opinii uważany za jednego z najbardziej utalentowanych tekściarzy w polskim rapie.

Magiera

Magiera jest uznanym producentem muzycznym, kompozytorem i inżynierem dźwięku. Oficjalnie zadebiutował w 2000 roku. Jest współtwórcą m.in. słynnego duetu White House, w ramach którego wydał siedem albumów producenckich. Na swoim koncie ma współpracę z większością najpopularniejszych polskich raperów i wspólne płyty z Kalim, Małpą czy Peją.

Solar/Białas

Solar/Białas są raperami i założycielami kolektywu SB Maffija. Przygodę z hip-hopem zaczęli od uczestnictwa w bitwach freestyle’owych. We dwóch stworzyli setki utworów. Autorzy solowych oraz nagranych w duecie albumów. Zdobywcy Złotych oraz – w przypadku Białasa – Platynowych Płyt. Wspólnicy w firmie SBM, w ramach której współprowadzą wytwórnię muzyczną SBM Label oraz markę odzieżową SBM Esthetic.

Forin

Grzegorz „Forin” Piwnicki jest projektantem graficznym, ilustratorem i właścicielem studia graficznego Forin Studio. Jeden z najbardziej uznanych autorów okładek płyt w Polsce. Wielokrotny zdobywca Złotych i Platynowych Płyt oraz zwycięzca licznych konkursów na okładkę roku. Współpracował m.in. z takimi artystami jak O.S.T.R., Miuosh, Otsochodzi, Ten Typ Mes czy Włodi. Ukończył Wydział Grafiki na warszawskiej ASP.

forin to nie jest hip-hop rozmowy

Ten Typ Mes

Ten Typ Mes jest raperem, autorem tekstów, producentem muzycznym oraz współwłaścicielem wytwórni muzycznej Alkopoligamia. Na scenie debiutował w 2002 roku. Autor dziesięciu albumów solowych lub stworzonych z zespołami Flexxip oraz 2cztery7. Zdobywca trzech Złotych Płyt. Powszechnie uznawany za jednego z najlepszych polskich raperów. Stały felietonista magazynu Co Jest Grane 24 oraz Gazety Magnetofonowej.

Jan Porębski

Jan Porębski jest z kolei menedżerem artystycznym, promotorem i producentem wykonawczym, a także byłym producentem muzycznym. Współprowadził label S1 Warsaw oraz był współpomysłodawcą projektu Niewidzialna Nerka. Jedna druga duetu DJ-skiego Flirtini, w ramach którego gra imprezy w całej Polsce i wydaje kompilacje Heartbreaks & Promises. Menedżer oraz booker Taco Hemingwaya, Otsochodzi i Schaftera. Współtwórca festiwalu World Wide Warsaw. Wywiad, którego udzielił Jackowi Balińskiemu na potrzeby książki To nie jest hip-hop. Rozmowy II, jest zarazem jego pierwszym solowym wywiadem.

Miuosh

Miuosh jest raperem, autorem tekstów i producentem muzycznym. Oficjalnie debiutował w 2006 roku w zespole Projektor. Autor muzyki do spektakli Wujek.81. Czarna ballada oraz Himalaje. Współpracował z takimi artystami jak Kasia Nosowska, Andrzej Smolik czy Myslovitz. Zdobywca Złotych i Platynowych Płyt. Założyciel wytwórni muzycznej Fandango Records.

Matheo

Matheo jest producentem muzycznym, realizatorem dźwięku i instrumentalistą. Oficjalnie zadebiutował w 2004 roku na płycie Tedego Notes. W następnych latach nagrał całe albumy z takimi artystami, jak donGURALesko, Sobota czy Popek. Na swoim koncie ma współpracę także z zagranicznymi wykonawcami, w tym między innymi z The Game i Foxy Brown. Zdobywca Diamentowej, Platynowych i Złotych Płyt. Autor oprawy muzycznej na galach Konfrontacji Sztuk Walki.

To wszyscy dotychczas ujawnieni artyści. Czekając na kolejne ogłoszenia, możecie już zamówić książkę w przedsprzedaży tutaj.

Warto też śledzić kanał To nie jest hip-hop. Rozmowy na YouTube, gdzie wrzucane są filmiki zapowiadające wszystkich twórców.

fot. Ania Bystrowska

Książka To nie jest hip-hop. Rozmowy II trafi do sprzedaży 27 września. Co tydzień poznajemy kolejnych artystów, którzy się na niej pojawią. Zobaczcie, kogo to tej pory ogłosili autorzy. To nie jest hip-hop. Rozmowy II – premiera 27 września To nie jest hip-hop. Rozmowy II to druga część książki, na którą składają się wywiady z […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: