materiały promocyjne

The Cinematic Orchestra we wrześniu na trzech koncertach w Polsce!

Obserwuj nas na instagramie:

Między 23 a 26 września zespół The Cinematic Orchestra zobaczymy w trzech polskich miastach. Posłuchajcie na żywo To Build A Home i utworów z kultowego albumu Man With A Movie Camera.

Unikalne brzmienia zespołu The Cinematic Orchestra

Zespół The Cinematic Orchestra zapowiada wyjątkowe występy i reedycję kultowego albumu Man With A Movie Camera w 20. rocznicę jego premiery. Legendarni The Cinematic Orchestra pod wodzą lidera Jasona Swinscoe’a wypracowali unikalny styl na przecięciu jazzowej melancholii i sugestywności filmowych soundtracków. Od czasu przełomowego debiutu Motion dla Ninja Tune zespół sprzedał setki tysięcy płyt, a ich najpopularniejszy utwór To Build A Home ma w serwisach streamingowych setki milionów odtworzeń. Kompozycje grupy znają też widzowie takich seriali i filmów, jak Orange Is The New Black czy Homeland. Z kolei utwór Arrival Of The Birds wybrzmiewa w nagrodzonym Oscarem obrazie Teoria wszystkiego. The Cinematic Orchestra współpracują z najwybitniejszymi instrumentalistami, nagrywali także ze znakomitymi głosami muzycznej sceny, takimi jak Fontella Bass, Patrick Watson, Roots Manuva, Lou Rhodes czy Moses Sumney. Fascynacja kinem podsunęła muzykom nazwę zespołu, a także pomysł na jedno z ich klasycznych wydawnictw: Man With A Movie Camera. Jubileusz tej niezwykłej premiery świętować będziemy podczas polskich koncertów.

20 lat Man With A Movie Camera

Trasę poprzedzi płytowa reedycja tego znakomitego materiału. Man With A Movie Camera to soundtrack do przedwojennego niemego dokumentu Dzigi Vertova, który powstał na zlecenie festiwalu filmowego w Porto. Premiera odbyła się w historycznym Coliseu Porto, i zakończyła się owacją na stojąco. Od tego czasu The Cinematic Orchestra grali ten repertuar m.in. w londyńskim Barbican, nowojorskim Winter Garden czy w Sydney Opera House.

Film Vertova nakręcony w okresie sowieckim dla kijowskiego studia filmowego VUFKU to poetycka wizja wyidealizowanego życia w wielkim mieście. Awangardowy obraz w plebiscycie prestiżowego magazynu „Sight And Sound” wydawanego przez British Film Institute, znalazł się wśród najwybitniejszych arcydzieł w historii kina. Także Ukraiński Instytut Filmowy uznał go za jeden z trzech najwybitniejszych ukraińskich filmów wszech czasów. Pomysł na stworzenie muzyki do filmu Vertova pojawił się, gdy zespół był w trakcie pisania swego drugiego albumu Every Day, co miało wpływ na końcowy kształt dzieła. Część utworów powstała specjalnie na potrzeby ścieżki dźwiękowej, jednak Swinscoe i muzycy wykorzystali też niektóre ze skomponowanych wcześniej tematów i dopasowali do rozwijającej się narracji niemego filmu. Materiał Man With A Movie Camera został ostatecznie nagrany i wydany w 2003 roku i spotkał się z dużym uznaniem publiczności i krytyków, m.in. „Guardiana” czy „The Independent”. Płyta zachwyciła również recenzenta tanecznego DJ Magazine: „Geniusz, słowo, którego nie należy nadużywać, w przypadku TCO wydaje się nie znać granic”.

Kup bilety na koncert The Cinematic Orchestra!

The Cinematic Orchestra zagrają między 23-26 września w Krakowie (klub Studio), Warszawie (Stodoła) i Wrocławiu (Narodowe Forum Muzyki). Podczas koncertów usłyszymy utwory z tej płyty i inne kompozycje TCO z nowymi wizualizacjami. Bilety na wydarzenie w każdym mieście znajdziesz na stronie Biletomat.pl.

materiały promocyjne

Między 23 a 26 września zespół The Cinematic Orchestra zobaczymy w trzech polskich miastach. Posłuchajcie na żywo To Build A Home i utworów z kultowego albumu Man With A Movie Camera. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →