The 1975 z nowym utworem dotyczącym zmian klimatycznych

Obserwuj nas na instagramie:

Brytyjska grupa The 1975 udostępniła pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Notes On A Conditional Form. W utworze The 1975 możemy usłyszeć 16-letnią szwedzką aktywistkę Gretę Thunberg.

The 1975 – nowy singiel The 1975

Zespół The 1975 zapowiada wydanie nowego albumu o tytule Notes On A Conditional Form. Nie znamy jeszcze daty premiery, ale w sieci pojawił się właśnie pierwszy singiel – The 1975, nazwany tak samo, jak piosenki otwierające tracklisty wszystkich poprzednich wydawnictw zespołu. Nowy utwór jednak znacząco różni się od tego, co dotychczas prezentowali muzycy.

Greta Thunberg w nowym singlu The 1975

Nowy utwór jest tak naprawdę ponad czterominutowym przemówieniem 16-letniej Grety Thunberg – aktywistki ze Szwecji, która zasłynęła na przełomie sierpnia i września 2018 roku rozpoczynając strajk klimatyczny pod szwedzkim parlamentem.

Dziewczynka zamiast chodzić do szkoły, siedziałam pod siedzibą władz domagając się bardziej zdecydowanych działań z walce z globalnym ociepleniem.Za swoją działalność Thunberg została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.

gtera thunberg

Greta w swoim przemówieniu w singlu The 1975, przy akompaniamencie delikatnych dźwięków fortepianu nawołuje do “obywatelskiego nieposłuszeństwa”.

Nie możemy już uratować świata grając według reguł, ponieważ zasady się zmieniły. Wszystko musi się zmienić i musi zacząć się już dziś Tak więc, teraz jest czas na nieposłuszeństwo obywatelskie. Czas się zbuntować.

Zyski z utworu będą przekazane na rzecz protestu klimatycznego grupy Extincion Rebellion.

Brytyjska grupa The 1975 udostępniła pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Notes On A Conditional Form. W utworze The 1975 możemy usłyszeć 16-letnią szwedzką aktywistkę Gretę Thunberg. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →