Callum Harrison

beabadoobee i the 1975. Długofalowa kolaboracja?


25 marca 2021

Podziel się newsem:

beabadoobee właśnie wypuściła kolejny singiel, zatytułowany Last Day On Earth. Utwór zapowiada epkę artystki Our Extended Play, która powstanie we współpracy z Mattem Healym oraz George’em Danielem z the 1975.

beabadoobee płodna i wciąż interesująca

Artystka jest ciekawym zjawiskiem, bowiem od wypuszczenia swojej pierwszej, pełnoprawnej epki, sukcesywnie dostarcza materiał, który ani trochę nie traci na jakości. Bliskie są jej klimaty songwriterskie i to wśród nich błąka się, zwiedza i testuje ową aurę, filtrując ją przez własną wizję artystyczną. Pomimo pewnej zadaniowości, twórczość beabadoobee jest bardzo autentyczna, a sama ta pozorna zadaniowość to raczej skrupulatność. Dwa minialbumy, Patched Up i Loveworm, a po nich zarejestrowana live sesja, zaowocowały wydaniem debiutanckiej płyty. Fake It Flowers. Krążek ukazał się w październiku, a wczoraj artystka podzieliła się singlem, zapowiadającym jej kolejne wydawnictwo. Nad epką Our Extended Play będą czuwać również Matt Healy oraz George Daniel z the 1975. Artyści wcielą się w rolę współtwórców oraz współproducentów.

beabadoobee wydaje epkę Our Extended Play razem z the 1975
fot. Callum Harrison

beabadoobee i the 1975, farma, spokój i inny rodzaj tworzenia

Last Day On Earth opowiada o rzeczach, które bym zrobiła, gdybym wiedziała, że nadejdzie lockdown, a świat zmieni się w taki sposób, w jaki to się stało. Napisałam ten utwór krótko po pierwszej blokadzie. W tekście snuję refleksje o tym, jak by było, gdybyśmy z wyprzedzeniem wiedzieli o tym, co się wydarzy. O wszystkim, co bym zrobiła, wiedząc, że to ostatni dzień naszej starej normalności. Epkę napisałam i nagrałam na wsi, razem z Mattym i George’em z the 1975. To było naprawdę fajne uczucie, móc tworzyć razem. Pierwszy raz pisałam i nagrywałam w tego rodzaju warunkach. Chciałam jeszcze bardziej eksperymentować z dźwiękami. Ta epka skrywa w sobie poczucie wspólnoty… niesie dla mnie przesłanie o tym, jak wszyscy jesteśmy w tym połączeni

– czytamy w materiałach prasowych

beabadoobee supportowała zespół the 1975, z którymi należy do tej samej, niezależnej wytwórni Dirty Hit. Brytyjski label opiekuje się ponadto choćby takimi artystami, jak Wolf Alice, czy Rina Sawayama.

beabadoobee – Last Day On Earth 


beabadoobee – Fake It Flowers, posłuchaj albumu

beabadoobee właśnie wypuściła kolejny singiel, zatytułowany Last Day On Earth. Utwór zapowiada epkę artystki Our Extended Play, która powstanie we współpracy z Mattem Healym oraz George’em Danielem z the 1975. Zobacz także Eminem po przedawkowaniu narkotyków musiał od nowa nauczyć się rapować Spotify po raz kolejny zdominowane przez Matę Kali w nietypowej odsłonie. Raper z […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →