Tego nie było w planach! Taylor Swift niespodziewanie wydała nowy album

Obserwuj nas na instagramie:

Niespodzianka! Taylor Swift może i nie zagra w tym roku swojego pierwszego koncertu w Polsce, ale właśnie wydała nowy album – folklore. Sprawdźcie szczegóły!

Taylor Swift niespodziewanie wydaje nowy album

Nowy, ósmy w karierze album, amerykańskiej gwiazdy pop ukazał się szybciej, niż komukolwiek się wydawało. Taylor Swift postanowiła zaskoczyć wszystkich fanów i bez żadnych większych zapowiedzi wydała swój nowy album właśnie dziś! Chwilę przed premierą napisała na swoim profilu na Facebooku:

Większość rzeczy, które planowałam tego lata, nie wydarzyło się, ale jest coś, czego nie planowałem, a się wydarzyło. Tą rzeczą jest mój ósmy album studyjny, folklore. Niespodzianka! Dziś o północy wydam cały mój nowy album z piosenkami, w które wlałam wszystkie moje zachcianki, marzenia, lęki i rozmyślania. Napisałam i nagrałam tę muzykę podczas izolacji, ale mimo to mogłam współpracować z kilkoma moimi muzycznymi bohaterami: Aaron Dessner (który jest współautorem i producentem 11 z 16 piosenek), Bon Iver (który jest współautorem i był na tyle uprzejmy, że zaśpiewał jedną ze mną), William Bowery (który napisał ze mną dwie piosenki) i Jack Antonoff (który jest właściwie muzyczną rodziną tego projektu). Album został zaprojektowany przez Laurę Sisk i Jona Low, zmiksowany przez Serbana Gheneę i Jona Low. Zdjęcia do albumu zostały zrobione przez niesamowitą Beth Garrabrant. Przed tym rokiem prawdopodobnie zastanawiałbym się, kiedy wydać tę muzykę w „idealnym” momencie, ale czasy, w których żyjemy, wciąż przypominają mi, że nic nie jest gwarantowane. Moje przeczucie podpowiada mi, że jeśli zrobisz coś, co kochasz, powinieneś po prostu pokazać to światu. To jest strona niepewności, z którą mogę wejść na pokład. Bardzo was kocham! ️

Taylor Swift – folklore, szczegóły płyty

Nowy album Taylor Swift zawiera aż 16 utworów. Dodatkowo, na fizycznej wersji deluxe znajdziemy bonus w postaci utworu The Lakes. Artystka przygotowała 8 wyjątkowych edycji płyt deluxe CD oraz wydań winylowych. Każda z nich będzie posiadać unikalne okładki, zdjęcia i prace. folklore możecie zamawiać już teraz w internetowym sklepie Taylor Swift.

Taylor Swift nowy album Folklor

Taylor Swift – cardigan, zobacz nowy teledysk!

To jeszcze nie koniec niespodzianek! Właśnie pojawił się pierwszy teledysk do utworu cardigan, do którego scenariusz napisała i wyreżyserowała sama Taylor. Artystka nagrywając klip w czasie pandemii sama zadbała również o swoją fryzurę, makijaż i stylizację, tak, aby możliwie jak najbardziej zminimalizować ilość osób biorących udział w produkcji.

Taylor Swift – folklore, odsłuch albumu

Proces powstawania tego albumu i stojący za nim koncept jest naprawdę intrygujący. Taylor Swift ponownie ukazuje nam się tutaj w zupełnie nowej odsłonie. Posłuchajcie całej płyty folklore!

Niespodzianka! Taylor Swift może i nie zagra w tym roku swojego pierwszego koncertu w Polsce, ale właśnie wydała nowy album – folklore. Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →