materiały prasowe

Na to czekali fani! Stare Miasto znowu na winylu


24 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Po bardzo ciepłym przyjęciu reedycji kultowego albumu Minuty przyszła pora na nowe wydawnictwo grupy Stare Miasto. Sprawdź szczegóły.

Nowy winyl Starego Miasta jest już w drodze

Po niezwykle udanym wznowieniu albumu Minuty Starego Miasta nadeszła pora na debiutancki krążek kultowego składu!

Limitowane do 600 sztuk wydawnictwo dostępne będzie w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym (350 sztuk), dwukolorowym dostępnym jedynie w sklepie JuNouMi Records (100 sztuk) oraz przezroczystym, jednokolorowym dostępnym w sklepie asfaltshop (100 sztuk).

Wydawnictwo podobnie do Minut doczekało się odświeżonej przez Jacka Rudzkiego poligrafii, wzbogaconej o archiwalne zdjęcia zespołu z czasów nagrywania Starego Miasta. Premiera dwupłytowego wydawnictwa odbędzie się w marcu 2022 roku.

– napisała wytwórnia Def Jam w swoich social mediach

My nie możemy się doczekać!

Stare Miasto - z archiwum zespołu
Stare Miasto – z archiwum zespołu

O zespole

Zespół Stare Miasto dwie dekady temu tworzyli Dizkret, Wujlok, WuBe i DJ Romek. Swoją działalność rozpoczął pod koniec lat dziewięćdziesiątych i reprezentował tzw. jasną stronę hip-hopu, czyli tę stojącą w artystycznej opozycji wobec hardkorowego brzmienia składów pokroju Molesty czy ZIP Składu. Debiutancki album grupy zatytułowany Stare Miasto ukazał się w 1998 roku. Za jego warstwę muzyczną odpowiadali producenci Majki oraz Korzeń, a ich styl inspirowany brzmieniem zespołu The Soulquarians również mocno wyróżniał się na tle ówczesnej rap sceny. Po trzech latach przyszedł czas na kolejne wydawnictwo, tym razem o tytule Minuty. I to właśnie ono wywołało niedawno zamieszanie w związku swoją reedycją i ukazaniem się na streamingach. I bardzo dobrze, że tak się stało – obydwie płyty grupy to kamień milowy dla rozwoju rapu w kraju nad Wisłą. Z tego powodu jesteśmy niezwykle ciekawi, co ci wyjątkowo zdolni rapowi innowatorzy wysmażą nam po latach od zawieszenia swojej działalności.

Przeczytaj także: Przyłu z nowym singlem. Gościnnie Kosi JWP

Po bardzo ciepłym przyjęciu reedycji kultowego albumu Minuty przyszła pora na nowe wydawnictwo grupy Stare Miasto. Sprawdź szczegóły. Nowy winyl Starego Miasta jest już w drodze Po niezwykle udanym wznowieniu albumu Minuty Starego Miasta nadeszła pora na debiutancki krążek kultowego składu! Limitowane do 600 sztuk wydawnictwo dostępne będzie w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym (350 sztuk), […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →